Kooridirigeerimise eriala kontserteksam

14.05.2025 kell 19:00

Tallinna Toomkirik

TASUTA

Kavaleht

Dirigendid Lisanna Laansalu ja Iris Kallas

Tumult Ensemble, EMTA koor, kammernaiskoor Sireen

Kavas Palestrina, Sweelinck, Rheinberger, Vaughan William, Tüür, Seppar jt

 

Lisanna Laansalu (2003) alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis klaveri erialal Taimi Geraštšenko klassis. Õpingud jätkusid Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis ning Heino Elleri muusikakooli ühisõppes kooridirgeerimise erialal. 2022. aastal lõpetas Laansalu gümnaasiumi kuldmedaliga ning Heino Elleri muusikakooli Lilyan Kaivu dirigeerimisklassi kiituskirjaga. Õpingud on jätkunud 2022. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Toomas Kapteni dirigeerimisklassis. Laansalu on orkester Põhjakõla üks asutajatest ning dirigentidest, veel on ta dirigeerinud Béla Bartóki orkestrit, Tšehhi Filharmoonia kammerorkestrit, Tallinna Rahvusvahelist Noorteorkestrit, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammerorkestrit, kammernaiskoori Sireen, Maarja Filharmoonikute koori, Eesti Maaülikooli kammerkoori, PERHi naiskoori, EMTA segakoori ning Kolga-Jaani segakoori. Muuhulgas kirjutab ta muusikakriitikat ning korraldab kontserte. 

 

Iris Kallas (2002) alustas muusikaõpinguid Saaremaal Orissaare Muusikakoolis ning lõpetas 2018. aastal Kairit Leviti klaveriklassis. Edasi asus ta õppima Heino Elleri Muusikakooli, kus alustas kooridirigeerimise õpinguid Lauri Breede klassis. Tartus töötas ta ka abidirigendina Filiae Patriae naiskoori juures. Praegu õpib Kallas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimist Triin Kochi klassis ning paralleelselt Tallinna Muusika- ja Balletikoolis klaverihäälestaja-tehniku erialal.

 

Kontsert on osa Lisanna Laansalu ja Iris Kallase bakalaureuseeksamist.

EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.