JÄÄB ÄRA! Tudengiteisipäev. Hyewon Chung (klaver). Trio: Anete Vinkel (flööt), Jakob Peäske (fagott), Evita Lohu (klaver)
02.03.2021 kell 19:00
Suur saal
Kavas Mozart, Debussy, Saint-Saëns, Mendelssohn, Poulenc
Kevadsemestri esimesel Tudengiteisipäeval kuuleb nii sooloklaverimuusikat kui ka kammerteoseid puhkpillide esituses. Kontserdi esimeses pooles esitab pianist Hyewon Chung mitmekülgse kava Mozarti, Saint-Saënsi ning Debussy loomingust. Kontserdi teises pooles astub publiku ette uhiuus trio koosseisus Anete Vinkel (flööt), Jakob Peäske (fagott) ja Evita Lohu (klaver). Ansambli esituses kõlab Poulenci nooruslikust energiast ning Mendelssohni elujõust ja värskusest pakatav looming, mis võiks interpreetide arvates kõnetada nii puhkpilli- kui ka keelpillimuusika austajaid.
KAVA:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Klaverisonaat nr 18 D-duur KV 576
I Allegro
II Adagio
III Allegretto
Claude Debussy (1862–1918)
Süit „Pour le piano“ (1901)
I Prélude
II Sarabande
III Toccata
Hyewon Chung (klaver)
Camille Saint-Saëns (1835–1921)
Klaverikontsert nr 2 g-moll op. 22
I Andante sostenuto
II Allegro scherzando
III Presto
Hyewon Chung (klaver)
Mihkel Poll (orkestripartii)
Vaheaeg
Felix Mendelssohn (1809–1847)
Klaveritrio nr 1 d-moll op. 49
I Molto allegro agitato
II Andante con molto tranquillo
III Scherzo. Leggiero e vivace
IV Finale. Allegro assai appassionato
Francis Poulenc (1899–1963)
Trio oboele (flöödile), fagotile ja klaverile FP 43
I Presto
II Andante
III Rondo
Anete Vinkel (flööt)
Jakob Peäske (fagott)
Evita Lohu (klaver)
Hyewon Chung (2000) on sündinud Lõuna-Koreas Seoulis. Ta alustas klaverimänguga 9-aastaselt ning võitis õpingute ajal esimese koha Seouli noorte muusikute konkursil. 2018. aastast jätkab Chung bakalaureuseõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli klaveriklassis. 2019. aastal pälvis Chung diplomi Anton Rubinsteini rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Düsseldorfis ning kolmanda koha EMTA-sisesel Theodor Steinile pühendatud klaveri eriala üliõpilaste konkursil. Samuti saavutas ta kolmanda koha EMTA-sisesel Beethoveni nimelisel konkursil 2020. aasta septembris. Chung on esinenud XII rahvusvahelisel festivalil „Klaver 2020“ Tallinnas ning EMTA esindusfestivalil müriaadFest. Samuti on ta osa võtnud Igor Cognolato, Vladimir Dulovi, Christiane Karajeva ja Mira Martšenko meistrikursustest.
Anete Vinkel (1996) alustas flöödiõpinguid 7-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Mihkel Peäske juhendamisel ning omandas 2019. aastal bakalaureusekraadi Hollandis Maastrichti Konservatooriumis Philippe Benoit’ flöödiklassis. Lisaks on ta õppinud aastatel 2016–2017 Leipzigis Irmela Boßleri juures. Vinkel on osalenud meistrikursustel ning võtnud eratunde sellistelt flötistidelt nagu Samuel Coles, Kersten McCall, Henrik Wiese, Renate Greiss, Vincent Lucas, Christina Fassbender jt. Ta on pälvinud I ja II preemia Karlis Strahli nim noorte flötistide konkursil „Jaunais flautists“ Lätis (2011, 2012), III koha noorima mängijana vabariiklikul puhkpillimängijate konkursil (2012), I koha rahvusvahelisel konkursil Stockholmis (2015), I preemia keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil (2015) ning III koha Tampere rahvusvahelisel flöödikonkursil (2019). Vinkel on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, TMKK sümfooniaorkestri, Uue Tänava Orkestri ning Haapsalu Muusikakooli kammerorkestri ees. Samuti on ta esinenud koos ERSO, Pärnu Linnaorkestri ning Eesti Sinfoniettaga. 2018. aastast on Vinkel Läänemere Filharmooniaorkestri liige. Samal aastal võitis ta Lõuna-Hollandi Filharmooniaorkestri akademisti koha ning pälvis Hustinxi nim preemia aktiivse kontserttegevuse ja mitme esmaettekande eest Belgias ja Hollandis Velum Trioga.
Jakob Peäske (1998) alustas fagotimänguga Tallinna Muusikakeskkoolis Peeter Sarapuu käe all ning jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes. Õppeaastal 2019/20 täiendas ta end Berliinis prof Volker Tessmanni juures. Peäske on interpreedina pälvinud arvukalt tunnustust: I koht vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist“ (2011, 2013), I koht rahvusvahelisel Eduards Mednisi nimelisel noorte muusikute konkursil (2011, 2013), I koht keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil (2014–2016) ja grand prix (2017), II koht ja parima Rootsi helilooja teose esituse preemia rahvusvahelisel konkursil Stockholmis (2015), III koht konkursil „Kaunas Sonorum“ (2018) ning I koht ja grand prix Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2018). Peäske on valitud Verbier’ festivali (Šveits) ja Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, samuti on ta Läänemere Filharmooniaorkestri ja Eesti Festivaliorkestri liige. Peäske töötab Pärnu Linnaorkestris ning on esinenud Tallinna Kammerorkestri, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri, Uue Tänava Orkestri, TMKK sümfooniaorkestri, Virumaa Kammerorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri solistina. Ta on telesaate „Klassikatähed 2016“ poolfinalist ning hooajast 2018/19 töötab ta ERSO fagotirühma abikontsertmeistrina.
Evita Lohu (1997) alustas klaveriõpinguid Kehtna Kunstide Koolis Hele Saarse juures ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Kersti Sumera juhendamisel. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli klaveriklassis. Õppeaastal 2018/19 täiendas ta end Erasmus+ programmi raames Weimari Franz Liszti nim Muusikakõrgkoolis prof Grigory Gruzmani klaveriklassis. Ta on osa võtnud Igor Cognolato, Ivari Ilja, Gintaras Januševiciuse, Peep Lassmanni, Harald Ossbergeri, Niklas Pokki, Toomas Vana, Lauri Väinmaa, Irina Zahharenkova ja Andrius Žlabyse meistriklassidest. Lohu on pälvinud tunnustust mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Neist kaalukaimaks võib pidada 2019. aasta novembris saavutatud III preemiat IX Eesti pianistide konkursil. Lohu on esinenud olulisemates kontserdisaalides mitmel pool üle Eesti, samuti Lätis, Leedus, Poolas ja Saksamaal. 2016. aasta märtsis tegi ta oma orkestridebüüdi Riias noorte sümfooniaorkestriga. Ta on soleerinud ka Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrite ning ERSO ees.
Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.
Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.
Püsime terved!
Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus