Kontserdi- ja teatrimajast
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kontserdi- ja teatrimaja on koht, kus suurepärane akustika kohtub kaasaegse tehnoloogiaga, pakkudes erakordset kultuurielamust. Viiekorruseline hoone on loovuse keskus, kust leiate muljetavaldava suure saali, eksperimentaalse black box’i, intiimse kammersaali, kauni barokkoreliga orelisaali kui ka mitmekülgsed õppeklassid.
EMTA kontserdi- ja teatrimaja avamine toimus 28. septembril 2019 – päev, mil tähistati ühtlasi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sajandat juubelit. See sündmus oli märgiline verstapost nii akadeemiale kui ka kogu Eesti kultuurielule.
Suur saal on loodud ideaalselt klassikalise muusika esitamiseks, pakkudes akustikat, mis sündis Eesti kogenuma akustiku Linda Madaliku ning Taani ekspertide koostöös. Black box on aga tõeline loomingulabor, kus tänu paindlikele tehnilistele lahendustele saab ellu viia ka kõige julgemad ja innovaatilisemad muusika-, teatri- ja audiovisuaalse kunsti projektid. Lisaks on saalid sobivad konverentside ja muude sündmuste korraldamiseks.
Kontserdi- ja teatrimajas esinevad akadeemia andekad tudengid ja õppejõud, EMTA sümfooniaorkester ning mitmed tuntud muusikud, näitlejad ja lavastajad nii Eestist kui ka välismaalt.
EMTA kontserdi- ja teatrimaja projekteerija: AS Resand
Arhitektid: Toivo Tammik ja Mart Rõuk (arhitektuuribüroo Ansambel), Kalvi Voolaid
Sisearhitekt: Aivar Oja (OÜ FraDisain)
Akustikaprojekt: Linda Madalik ja akustikabürooga Gade&Mortensen Akustik
Ehitaja: AS Nodrlin Ehitus
Rahastajad: Eesti Kultuurkapital, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Suur saal
Suur saal on ideaalne nii kammermuusikutele, orkestritele kui ka kooridele klassikalise muusika esitamiseks, kuid sobib suurepäraselt ka konverentsideks ning erinevateks muusikalisteks sündmusteks ja etendusteks. Suure saali juurde kuulub ka avar fuajee.
- Saalis on kokku 476 istekohta, millest 291 asuvad parteris, 123 esimesel rõdul ja 62 teisel rõdul.
- Lava pindala on 180 m², võimalik on kasutada max 5 rida poodiumeid, mis pakuvad paindlikkust erinevatele lavastuslahendustele.
- Parteri pindala on 270 m².
- Järelkaja kestus (T60) on 1–2,2 sekundit, kardinatega reguleerituna 1,5 sekundit.
Black box
Black box on mitmekülgne ruum, mis sobib ideaalselt etenduste, kaasaegse teatri ja audiovisuaalsete kunstiprojektide jaoks. Lisaks toimuvad seal ka jazzkontserdid. Ruum on kohandatav ka koosolekute, õpitubade ja konverentside läbiviimiseks.
- Tribüüni kasutamisel mahutab saal kuni 112 istekohta, ilma tribüünita on ruumis 70 istekohta, pakkudes võimalust erinevateks ruumilahendusteks.
- Black box’i pindala on 180 m², mis annab vabaduse luua ja katsetada erinevaid lavastuslikke vorme.
- Ruumis on võimalik kasutada tantsupõrandat.
Kammersaal
Avar kammersaal sobib ideaalselt kammermuusika kontsertideks, kuid võimaldab läbi viia ka konverentse ja koosolekuid.
- Saalis on 140 mittestatsionaarset istekohta, mis võimaldavad paindlikkust erinevateks paigutusteks.
- Ruum on varustatud projektori ja helivõimendussüsteemiga, mis teeb selle sobilikuks ka esitluste ja audiovisuaalsete materjalide kasutamiseks.
Orelisaal
Saali keskmes on kauni kõlaga barokkorel, mida kaunistab kunstnik Jüri Arraku maal, lisades ruumile ainulaadset visuaalset väärtust. Orelisaal on ideaalne paik intiimseteks kontsertideks.
- Hubane, kuid erilise atmosfääriga saal, mis mahutab 60 kuulajat.
Kõikides kontserdi- ja teatrimaja saalides on olemas tiibklaverid.