Kontserdi- ja teatrimaja

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimaja ühendab endas suurepärase akustika ja tänapäevase tehnoloogia. Uue hoone viiel korrusel asuvad suur saal, black box ja multifunktsionaalsed õppeklassid.

Suur saal sobib ideaalselt klassikalise muusika esitamiseks. Saali akustika projekteeris Eesti kõige suurema kogemusega akustik Linda Madalik koos Taani spetsialistidega. Black box’i uuenduslikud tehnilised lahendused sobivad ka kõige julgemate loominguliste projektide elluviimiseks muusika, teatri ja teiste audiovisuaalsete kunstiliikide valdkonnas. EMTA rektori Ivari Ilja sõnul mängib akadeemia uus ja tänapäevane saalikompleks hindamatut rolli tulevaste muusikute ja näitlejate ettevalmistamisel, sest nüüd saavad tudengid juba oma alma mater’is kätte suurel laval esinemise kogemuse.

Uue kompleksi uksed on avatud ka laiemale publikule. Oma kontsertidele ja etendustele ootavad akadeemia tudengid ja õppejõud, EMTA sümfooniaorkester, samuti paljud teised silmapaistvad muusikud, näitlejad ja lavastajad Eestist ja välismaalt.

Uue kontserdi- ja teatrimaja pidulik avamine toimus 28. septembril 2019 ja sellega tähistati ühtlasi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100 aasta juubelit. Uus hoone ja märkimisväärselt laienenud võimalused tänapäevase õppetöö korraldamiseks pööravad ka uue lehekülje Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ajaloos. Elegantne sisekujundus, suurepärane akustika ja mugav asukoht linna südames võimaldavad EMTA saalikompleksil saada Tallinna uueks muusikaliseks sümboliks.

EMTA kontserdi- ja teatrimaja projekteeris AS Resand. Hoone arhitektid on Toivo Tammik ja Mart Rõuk arhitektuuribüroost Ansambel ning Kalvi Voolaid. Saalide sisearhitektuuri autor on Aivar Oja OÜst FraDisain ning akustikaprojekti tegi Linda Madalik koostöös Taani akustikabürooga Gade&Mortensen Akustik. Hoone ehitas AS Nordlin Ehitus. Hoone ehitust rahastasid Eesti Kultuurkapital, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

 

Saalikompleksi üldandmed:
– suletud netopind u 6000 m2
– viis korrust, lisaks soklikorrus
– 21 õppeklassi
– suur saal
black box
– bürood ja tehnilised ruumid
– multimeediakeskus

Suur saal:
– kohtade arv 480
– lava pindala 180 m2
– orkestriauk 48 m2
– parter 270 m2
– järelkaja (T60) 1–2,2 sek
– järelkaja kardinatega 1,5 sek

Black box:
– kohtade arv kuni 112
– pindala 180 m2