102 suures saalis. EMTA sinfonietta

13.02.2022 kell 17:00
Suur saal

Solistid Triin-Eliis Süld (sopran), Raiko Raalik (bass), Patrick Mauer (fagott, EMTA noorteakadeemia), Triin Veissmann (viiul), Teodor Juko Hiiemaa (tšello), Alexey Savinkov (oboe), Zhenyu Cao (fagott), Annelize Vlasenko (viiul)
Dirigeerivad EMTA orkestridirigeerimise üliõpilased Martin Trudnikov, Valle-Rasmus Roots, Teodor Hirvoja, Guido Gualandi, Maria Seletskaja
Dirigentide juhendaja Lauri Sirp
Kavas Mozart, Vivaldi, Rossini, Haydn

TASUTA PILET FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

Eesti Muusika- ja Teatriakadeema sinfonietta on projektipõhine kammerorkester, mille koosseis varieerub vastavalt repertuaarile. Pillimängijate tuumiku moodustavad valdavalt EMTA üliõpilased, kuid orkestritöösse on kaasatud ka vilistlased. Sinfonietta osaleb dirigeerimise eriala üliõpilaste koolitamisel, pakkudes tulevastele dirigentidele praktikavõimalust orkestrijuhatamisel. Samuti osaleb sinfonietta kompositsiooni eriala tudengite uudisloomingu ettekannetel ning muus EMTA kontserttegevuses, sageli koos EMTA kooriga.

Kontserdisari „102 suures saalis“ koondab enesesse maailmatasemel muusikaprogrammi, mille esitajateks on muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) õppejõud – väljapaistvad eesti muusikud –, üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt. Akadeemia juubeliaastal alguse saanud sarja kontserdid toimuvad EMTA kontserdi- ja teatrimaja südames – suures saalis, mis pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Kohapeal testimist ei toimu. Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus