Academia aeterna (NB! JÄÄB ÄRA!)

01.04.2020 kell 17:00
Suur saal

„Trompetimuusika sajand Tallinna Konservatooriumis / Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias“
Esinevad Aavo Otsa trompetiüliõpilased ning külalissolistid Bertold Stecher (Itaalia/Saksamaa), Fabio Brum (Brasiilia), Charlie Porter (USA), Yael Fiuza Souto (Hispaania/Saksamaa), Neeme Ots
Kaastegev EMTA brass (dirigent Aavo Ots)
Klaveril Meeli Ots, Ralf Taal
Kavas Brandt, Ewazen, Jolivet, Otsa, Kareva, Sööt (maailmaesiettekanne)

TASUTA

Uurimus saab alati alguse huvist millegi vastu, olgu see siis mõni nähtus, sündmus või protsess. Sealt edasi on vaja enda mõtlemise praktika teha arusaadavaks nii, et see võiks muuta ka teiste kogemust. Võib väita, loomeuurimuse kõige olulisem osa ongi loometegevus ise. Mitte see, kuidas me seda mõtestame, kuidas sellest kirjutame, kuidas analüüsime, millisesse konteksti asetame, vaid see, kuidas me seda praktiseerime. Loomulikult tuleb eristada seda, et igasugune loominguline tegevus ei liigitu veel teadusuurimuseks. Aga kui on olemas kriteeriumid – soov uurimuseks, teadlikkus, avatus kriitikaks, küsimused, millele vastuseid leides on võimalik teadmisi ning arusaamu laiendada –, viib see diskursuseni, läbi mille sünnib uurimusele sisu, meetod ning olulisus.

„Academia aeterna“ (igavene/kestev akadeemia) on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõudude loomingulisele ja loomeuurimuslikule tegevusele pühendatud uus kontserdisari. 2020. aasta kevadhooajal on publikul võimalik osa saada Peep Lassmanni, Sten Lassmanni, Lembit Orgse, Aavo Otsa, Peeter Sarapuu, Kristi Kapteni ja Nata-Ly Sakkose loomeprojektidest.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Aavo Otsa Muusikastuudioga