Välja müüdud! Academia aeterna. Mihkel Poll (klaver)

18.02.2021 kell 19:00
Suur saal

20. sajandi klaverisonaadid
Kavas Lemba, Tubin, Enescu, Šostakovitš

KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

KAVA:

Artur Lemba (1885–1963)

Sonaat nr 2 h-moll (1953)

 

Eduard Tubin (1905–1982)

Sonaat nr 2 „Virmalised“ ETW 44 

I Rubato e agitato

II Andante. Variatsioonid lapi rahvaviisidele

III Allegro

 

Vaheaeg

 

George Enescu (1881–1955)

Sonaat nr 1 fis-moll op. 24 nr 1

I Allegro molto moderato e grave

II Presto vivace

III Andante molto espressivo

 

Dmitri Šostakovitš (1906–1975)

Sonaat nr 1 op. 12

 

Mihkel Poll (1986) alustas klaveriõpinguid Nõmme Muusikakoolis Helve Kuuskmanni juures, jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis prof Ivari Ilja ja Maigi Pakri käe all ning hiljem Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja ja Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis prof Ronan O’Hora klaveriklassis. 2016. aastal omandas ta EMTAs doktorikraadi. Mihkel Poll on osalenud edukalt arvukatel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel. Ta on esinenud paljudes Euroopa riikides, Venemaal ja USA-s, samuti mitmete orkestrite ees. Hiljutiste etteastete hulka kuuluvad ülesastumised koos Birminghami Sümfooniaorkestri, Sarasota Sümfooniaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Mihkel Polli repertuaar on žanriliselt ja ajastuliselt väga lai, hõlmates nii suurvorme kui ka miniatuure ning meistriteoseid Bachist Ligetini. Poll musitseerib sageli kammeransamblites koos eesti väljapaistvate lauljate ja instrumentalistidega, sh viiuldajannast õe Mari Polliga. 2009. aastal ilmus Mihkel Polli esikalbum 20. sajandi klaverimuusikaga maineka Soome plaadifirma Ondine all. 2015. aastal anti välja teine sooloplaat, millel kõlab Enescu, Bartóki, Tüüri ja Kõrvitsa looming. Poll on pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2004), Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2013) ning on Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali laureaat (2020) silmapaistva ja kõrgetasemelise loomingulise tegevuse eest solisti ja kammermuusikuna. Mihkel Poll on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriõppejõud ning alates 2018/2019 õppeaastast EMTA muusika interpretatsiooni osakonna peakoordinaator.

„Academia aeterna“ ehk igavene/kestev akadeemia on õppejõudude loomingulisele ja loovuurimuslikule tegevusele pühendatud kontserdisari. Sari on kantud juhtmõttest, et loovuurimuse olulisim osa ongi loovtegevus ise. Kaalukam sellest, kuidas uurimust selgitada, mõtestada või sest kirjutada, on küsimus, kuidas seda praktiseerida moel, mis võiks muuta ka teiste kogemust. 


Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus