Tallinna Filharmoonia esitleb: Advendikontsert

07.12.2019 kell 19:00
Suur saal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor, Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste

Kavas:
Edward Elgar „Sissejuhatus ja allegro” G-duur op 47
Benjamin Britten „Prelüüd ja fuuga” op 29
Frederick Delius „Kaks akvarelli”
Frank Bridge Jõulutants „Sir Roger de Coverley”
Charles Camille Saint-Saëns Jõuluoratoorium

Teise advendi eel toovad jõulumeeleolu kuulajate südameisse Tallinna Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor ja dirigent Tõnu Kaljuste.
Viis solisti, koor, orel, keelpillid ja harf esitavad armastatud Saint-Saënsi jõuluoratooriumi ning valiku muusikat 20. sajandi heliloojatelt. Kontserdil kõlab Frank Bridge´i keelpilliorkestri seade traditsioonilisele inglise jõulutantsule „Sir Roger de Coverley”, efektne ja elujaatav „Sissejuhatus ja allegro” Edward Elgarilt, igatsusi täis „Kaks akvarelli” Frederick Deliuselt ning meisterlik Benjamin Britteni „Prelüüd ja fuuga” 18-le keelpillile, kus iga mängija orkestrist on vähemalt hetkeks solisti rollis.

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalis, mis on Eesti parima akustika ja kaasaegseima tehnoloogiaga kontserdisaal. Ühtlasi on see Eesti kõige uuem kontserdisaal ja etenduste toimumispaik, saal avati 2019. aasta sügisel.

Advendikontserdi toovad kuulajateni:

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor on traditsioonidega koor, kus laulavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased. Koori repertuaaris on eesti ja maailma muusika – varajasest gregoriaani laulust ja polüfooniast kaasaegsete autorite uudisteosteni, sealhulgas Bachi, Haydni, Mozarti, Monteverdi, Durante’i, Clementsi, Pärdi ja Tormise looming. Koor on teinud koostööd Tallinna Kammerorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ning Eesti Filharmoonia Kammerkooriga. Koori kunstiline juht ja dirigent on Tõnu Kaljuste.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Tallinna Kammerorkestri repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika kui ka 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena.

Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning Eesti muusikavaldkonna silmapaistev mõtleja. Kaljuste on Tallinna Kammerorkestri asutaja ning 2019/2020. hooajast Tallinna Kammerorkestri peadirigent ja Tallinna Filharmoonia kunstiline juht. Tema juhtimisel on Tallinna Kammerorkester andnud kontserte Berliini Kontserdimajas, Carnegie Hallis, Pariisi Filharmoonias (kui nimetada vaid mõned olulisemad saalid), ning olnud kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.

Sündmuse korraldaja: Tallinna Filharmoonia
Piletid: Piletilevi