Akadeemia koolikontsert

08.12.2021 kell 12:00
Suur saal

Ingely Laiv-Järvi (oboe), Sten Heinoja (klaver), Hans Christian Aavik (viiul), Karolina Žukova (klaver), Arete Kerge (sopran), Mihkel Poll (klaver)
Kavas Tamberg, Lemba, Tüür
Kontserti juhib Johan Randvere

TASUTA PILET FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

Klassiga külastamiseks palume registreeruda aadressil kontsert@eamt.ee

Artur Lemba (1885–1963)
„Küll koovad imekangast“
(tekst: Tatjana Štšepkina-Kupernik, tõlkinud Ottilie Lukk)

Aino ariooso ooperist „Lembitu tütar“ (1908)

„Nüüd üle kirsipuude“
(tekst: Marie Under)

Arete Kerge (sopran)
Mihkel Poll (klaver)

 

Erkki-Sven Tüür (1959)
„Conversio“ (1994)

Hans Christian Aavik (viiul)
Karolina Žukova (klaver)

 

Eino Tamberg (1930–2010)
„Muusikat oboele“ op. 35
II Prelüüd
III Rondo
IV Aaria

Ingely Laiv-Järvi (oboe)
Sten Heinoja (klaver)

 

Artur Lemba
„Armastuse poeem“ (1916)

Hans Christian Aavik (viiul)
Karolina Žukova (klaver)

 

Fantaasia eesti rahvaviisidele (1928)

Johan Randvere (klaver)

Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli kontserdihooaega toovad sügistuuled mitmeid uuendusi, millest üks olulisemaid on kooliõpilastele suunatud kontserdisarjaga alustamine. 

Kord kuus toovad akadeemia koolikontserdid Eesti kõige uuemale kontserdilavale oma ala silmapaistvad noored muusikud. Iga kontserdi kava on eriilmeline – kuulda saab mitmesuguseid instrumente, ansambleid, orkestrit ja koori. Muusikapalade vahele räägib EMTA doktorant ja pianist Johan Randvere põnevaid lugusid muusikaajaloost ja muusikast üldisemalt.

Muusika- ja teatriakadeemia koolikontserdid teeb eriliseks see, et lapsed, noored ja õpetajad on oodatud välja tulema oma harjumuspärasest keskkonnast ning külastama EMTA suurt saali, et näha ja kogeda kontserdilkäigu ilu ning erakordsust. Alles kolmandat hooaega kasutuses olev akadeemia esindussaal paistab silma oma maailmatasemel akustika, kauni sisearhitektuuri ning kaasaegsete tehniliste lahenduste poolest. Kuna otsene kontakt muusika ja muusikuga on eriline ning pakub suuremat elamust, kui muusika kohta raamatust lugemine, annavad EMTA koolikontserdid suurepärase võimaluse rikastada kooliõpilaste haridusteed. 

Tule koolist kontserdile!

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal testimist ei toimu.

Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument. 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Eesti Interpreetide Liiduga