COMMUTE #5. MAGUS PIIN / SWEET TORTURE

21.04.2023 kell 19:00
Suur saal

Kontsert „Magus piin / Sweet torture” on EMTA esimene Eramus+ „BIP” programmi koostööprojekt juhtpartnerina

Projekti on kaasatud 6 Euroopa muusikakõrgkooli ning Itaalia kaasaegse muusika ansambel Azione_Improvvisa

Kontserdi kava keskmes on Claudio Monteverdi looming, mis on olnud samas ka inspiratsiooniallikaks noortele heliloojatele - uudislooming ja barokkmuusika põimuvad üheks tervikuks

Monteverdi loomingut esitavad noored muusikud, uudisteoseid ansambel Azione_Improvvisa

TASUTA PÄÄSE FIENTAST

Projektis osalevad varajase muusika interpretatsiooni tudengid Roope Jokinen, Kerttu Koivukoski, Tuiki Järvensivu, Jasper Koekoek (Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemia); Aija Dimza, Marianna Puriņa, Nora Kalniņa (Läti Muusikaakadeemia); Victoria Oftestad (Norra Muusikaakadeemia); Alvise Zanella, Carlo Santi, Nico Liu (Veneetsia Konservatoorium); Tatiana Gashimova, Evelyn Kanepi, Madleen Kristen Alasi, Susanna Liisa Onoper (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ning heliloojad Renārs Veļičko, Henrijs Poikāns (Läti Muusikaakadeemia); Torbjørn Haaland, Julian Söderberg, Magnus Hexeberg, Josef Zachariassen (Norra Muusikaakadeemia); Anna Dobruska Massetti, Giuseppe de Benedittis (Veneetsia Konservatoorium); Olmo Frabetti (Rovigo Konservatoorium); Rebeca Žukovits, Leonardo Tommasini, Francesco Ciamatori, Astra Irene Susi, Fabrizio Nastari (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ning ansambel Azione_Improvvisa koosseisus Margherita Berlanda (akordion), Pierpaolo Dinapoli (elektrikitarr), Daniela Fantechi (elektroonika) ja Andrea Antonel (teorb).

 

COMMUTE (COMposition and MUsic TEchnology)

Sel aastal tähistab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heli, visuaali ja muusikatehnoloogia festival COMMUTE 5. sünnipäeva.

Festival pakub publikule EMTA heliloomingu ja improvisatsioonilise muusika osakonna uudisteoseid, mis on seotud publiku jaoks terviklikeks kontsertideks. Festivali idee on olnud algusest peale ühendada olemasolev literatuur, professionaalne kogemus ja noorte värsked loomesähvatused, tekitada pinnas ja väljund sünergiaks. Lisaks tudengitöödele kaasatakse festivalile nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt silmapaistvate muusikute-kunstnike loomingut.

 

Vaata lähemalt https://commute.art/

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus