COMMUTE #6. INFINITA MEMORIAE 22.-28.04

27.04.2024 kell 12:00
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Heli- ja ruumiinstallatsioonide näitus
EMTA tudengite teosed: Hele-Mai Vettik, Uku Õunapuu, Adla Cameselle Barbosa, Emilio Casaburi, Sandra Leon, Adrian Paemurru ja Kenneth Flak

Näitus jääb avatuks kuni 28. aprillini (k.a.)

Sissepääs muuseumipiletiga 11 € / 9 €, EMTA üliõpilased TASUTA

Heli- ja ruumiinstallatsioonid

 

Näituse avamine 22.04 kell 19

Edaspidi on näitus avatud 23.–28.04 kell 10–18.

 

𝗞𝗔𝗩𝗔

▍Hele-Mai Vettik „Flutter”/„Värelus”

„Flutter” on interaktiivne installatsioon, mis edastab kiindumuse tunde, olgu see kas kellessegi või millessegi. 

▍Adla Cameselle Barbosa „Enne uppumist“

Enne uppumist, mida sa näeksid? Selles töös väljendab kunstnik soovi näha veel enne suremist endale armsate nägemuste kogumit.

See on audiovisuaalne installatsioon, mis koosneb surround soundist, video- ja valgusprojektsioonist, skulptuuridest ning nn heliteekonnast, milles on kasutusel enda poolt loodud kõlarid. Kümnest minutist mälestustest on loodud erineva pikkusega kordustsüklite abil tunniajane tihedalt endassehaarav kunstikogemus, mis teostub heliteekonnana. Sõltuvalt tund aega kestvasse installatsiooniruumi sisenemise hetkest kuuleb, näeb ja kogeb külastaja midagi täiesti erinevat.

▍Emilio Casaburi „Potrò Mai Essere I Tuoi Occhi“ („Kas ma võiksin kunagi olla su silmad?“)

Installatsioon käsitleb ideed luua kogemust, millega meenutatakse lapsepõlvesündmusi ja elatakse need uuesti läbi. Ellu äratatakse unenägude ja mälestuste unustatud hääled, viidates samal ajal pidevalt kehale ja selle loomulikule reaktsioonile, mis säärase pöörasele nägemusega kaasas käiks.

▍Kenneth Flak „Autopoees“

“Autopoees” on interaktiivne audiovisuaalne installatsioon, mis võimaldab tajuda ennast läbi erinevate algoritmide ja vahetada neid heli tekitamise kaudu.

Pealkiri viitab enese loomise ideele: kuidas me ise end kujundame? Milliseid pilte toodame ja projitseerime, et luua oma väike nurgake maailmas?

▍Uku Õunapuu ja Adla Cameselle Barbosa UUS TEOS

▍Sandra Leon, Adrian Paemurru ja Emilio Casaburi fotoinstallatsioonid ja joonistusinstallatsioon-performance