COMMUTE#4. AN INDEX OF (COLD) METALS

23.04.2022 kell 21:00
Suur saal

Ictus Ensemble (Belgia)
Kavas Fausto Romitelli ja Paolo Pachini „An Index of Metals“ sopranile, instrumentaalansamblile, elektroonikale ja videole (Baltimaade esmaettekanne) ning Einike Leppik „Cold“ sopranile, instrumentaalansamblile, elektroonikale ja videole (maailma esmaettekanne)

PILET 20/10 € FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

Festivali peaesineja on 23. aprillil suures saalis üles astuv Ictus Ensemble Belgiast. Nende esituses kõlab (teadaolevalt) Baltimaade esmaettekanne ühest klassikalise nüüdismuusika silmapaistvamast audiovisuaalsest teosest, Romitelli ja Pachini video-ooperist „An Index of Metals“, mis on kirjutatud sopranile ja 11 instrumendile, elektroonikale ning videole. Kontserdil kõlab maailma esiettekandena Einike Leppiku „Cold“ – Leppik on EMTA 10-aastase audiovisuaalse kompositsiooni õppekava esimese lennu lõpetaja ning nüüdne EMTA õppejõud.

Ictus Ensemble (Belgia):
Georges-Elie Octors, dirigent
Donatienne Michel-Dansac, sopran
Alexandre Fostier, kokkumäng
Hugo Abraham, basskitarr
Estibaliz Collado Castillo, trompet
Dirk Descheemaeker, klarnet, bassklarnet
Sylvain Devaux oboe, inglissarv
François Deppe, tšello
Aurélie Entringer, vioola
Chryssi Dimitriou, flööt
Adrien Lambinet, tromboon
Gerrit Nulens, videorežissöör
Tom Pauwels, elektrikitarr
Jean-Luc Plouvier, klaver, midikontroller
Igor Semenoff, viiul
Wilfried Van Dyck, tehniline juhtimine

Kavas:
Fausto Romitelli ja Paolo Pachini „An Index of Metals“ sopranile, instrumentaalansamblile, elektroonikale ja videole (Baltimaade esmaettekanne)
Einike Leppik „Cold“ sopranile, instrumentaalansamblile, elektroonikale ja videole (maailma esmaettekanne)

COMMUTE (COMposition and MUsic TEchnology) on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia festival, mille fookuses on heli, visuaal ja muusikatehnoloogia. See pakub EMTA heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna uudisteoseid, mis seotud publiku jaoks terviklikeks kontsertideks. Lisaks tudengitöödele kaasatakse festivalile nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt silmapaistvate muusikute-kunstnike loomingut. Festival toimub neljandat korda. 

Sel aastal tähistab EMTA audiovisuaalse kompositsiooni õppekava 10. sünnipäeva: esimene lend alustas 2011/2012. õppeaastal. Audiovisuaalse kompositsiooni õppesuund annab tudengitele alusteadmisi võimalustest, kuidas visuaalkunsti saab integreerida muusikalisse mõtlemisse. Praeguseks on toona bakalaureuseastmes avatud erialast kasvanud välja ka magistri õppekava, kuhu aasta-aastalt on tulemas järjest rohkem ning järjest silmapaistvamaid tudengeid üle terve maailma. 

COMMUTE#4

18.–23.04.2022

Facebook: @commutefestival https://www.facebook.com/CommuteFestival 

Instagram: @commutefestival https://www.instagram.com/CommuteFestival

https://www.commute.art

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia