COMMUTE#4. BETWEEN BONE AND SILENCE

22.04.2022 kell 21:00
Black box

Eesti/Norra kunstnike duo Külli Roosna & Kenneth Flak esitavad kontserdi kahele kehale, kus heli ja liikumine on lahutamatult seotud. Kasutatakse liikumissensoreid, et luua ja mõjutada heli reaalajas

TASUTA PILET FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

Between Bone and Silence on kontsert kahele kehale. Eesti/Norra kunstnike duo Roosna & Flak loovad maailma, kus heli ja liikumine on lahutamatult seotud. Nad kutsuvad publikut vaatama, kuulama — lubades lugudel tulla, minna, muunduda või lihtsalt olla.

Külli Roosna (EST) ja Kenneth Flak (NOR/EST) sulatavad kokku liikumise ja digitaalse tehnoloogia, et uurida inimeseks olemise kogemust omavahel põimunud reaalsuste paljususes. Nad kasutavad liikumissensoreid, et luua ja mõjutada heli reaalajas. Tundlikud kehad tundlikus ruumis tundliku heliga – nii võiks kirjeldada nende praktikat ja uurimistööd.

Kontsert toimub “COMMUTE” festivali raames 22. aprillil kell 21 EMTA BlackBoxis (sisenemine Sakala tänava poolt).

COMMUTE (COMposition and MUsic TEchnology) on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia festival, mille fookuses on heli, visuaal ja muusikatehnoloogia. See pakub EMTA heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna uudisteoseid, mis seotud publiku jaoks terviklikeks kontsertideks. Lisaks tudengitöödele kaasatakse festivalile nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt silmapaistvate muusikute-kunstnike loomingut. Festival toimub neljandat korda. 

Sel aastal tähistab EMTA audiovisuaalse kompositsiooni õppekava 10. sünnipäeva: esimene lend alustas 2011/2012. õppeaastal. Audiovisuaalse kompositsiooni õppesuund annab tudengitele alusteadmisi võimalustest, kuidas visuaalkunsti saab integreerida muusikalisse mõtlemisse. Praeguseks on toona bakalaureuseastmes avatud erialast kasvanud välja ka magistri õppekava, kuhu aasta-aastalt on tulemas järjest rohkem ning järjest silmapaistvamaid tudengeid üle terve maailma. 

COMMUTE#4

18.–23.04.2022

Facebook: @commutefestival https://www.facebook.com/CommuteFestival 

Instagram: @commutefestival https://www.instagram.com/CommuteFestival

https://www.commute.art

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia