COMMUTE#4. Näitus “THE ONE IN THE MIDDLE”

21.04.2022 kell 21:00
ARSi kunstilinnaku stuudiod 53 ja 98

Zane Dombrovska ruumiinstallatsioon "All My Mothers" (EMTA audiovisuaalse loomingu magistriõppe lõputöö) ja EMTA tudengite Triin Brigitta Heidovi, Rebeca Žukovitši, Harmo Kallaste, Valerio Galadini ja Gregorio Dalla Costa mustvalged fotoseeriad

TASUTA

Avamine on 21.04 kell 21.00, näitus on avatud 24. aprillini kell 16.30.

Zane Dombrovska ruumiinstallatsioon “All My Mothers” (EMTA audiovisuaalse loomingu magistriõppe lõputöö). Installatsioon jutustab loo, kuidas süütud kavatsused muudavad maha jäetud märkidest igavesed armid. Teoses kasutatakse salvestust klaveri ja tšello duost ning videosid, mis on projitseeritud 7 ekraanile.

EMTA tudengite Triin Brigitta Heidovi, Rebeca Žukovitši, Harmo Kallaste, Valerio Galadini, Gregorio Dalla Costa must-valged fotoseeriad. 

Näitus toimub “COMMUTE” festivali raames ARS Kunstilinnakus (Pärnu mnt 154). Näitus on külastajatele tasuta.

COMMUTE (COMposition and MUsic TEchnology) on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia festival, mille fookuses on heli, visuaal ja muusikatehnoloogia. See pakub EMTA heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna uudisteoseid, mis seotud publiku jaoks terviklikeks kontsertideks. Lisaks tudengitöödele kaasatakse festivalile nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt silmapaistvate muusikute-kunstnike loomingut. Festival toimub neljandat korda. 

Sel aastal tähistab EMTA audiovisuaalse kompositsiooni õppekava 10. sünnipäeva: esimene lend alustas 2011/2012. õppeaastal. Audiovisuaalse kompositsiooni õppesuund annab tudengitele alusteadmisi võimalustest, kuidas visuaalkunsti saab integreerida muusikalisse mõtlemisse. Praeguseks on toona bakalaureuseastmes avatud erialast kasvanud välja ka magistri õppekava, kuhu aasta-aastalt on tulemas järjest rohkem ning järjest silmapaistvamaid tudengeid üle terve maailma. 

COMMUTE#4

18.–23.04.2022

Facebook: @commutefestival https://www.facebook.com/CommuteFestival 

Instagram: @commutefestival https://www.instagram.com/CommuteFestival

https://www.commute.art

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia