CPPM avatud tund: Amit Lahav ja Chris Evans (Gecko Theatre)

27.05.2023 kell 19:00
Black box

Amit Lahav
Chris Evans
CPPM tudengid

PILETID 5 € FIENTAST

 

AMIT LAHAV

Amit Lahav on teatritrupi Gecko kunstiline juht ja asutaja. Rahvusvahelise koosseisuga Gecko loob  emotsioone, kehalisust, metafoore, hingamist ja musikaalsust esile toovaid lavastusi, trupi rajas Lahav pärast Lindsay Kempi ja David Glassi juures õppimist ning tänavalastega teatritegemist Kagu-Aasias. Amit Lahav on loonud mitmeid kriitikute poolt kiidetud lavastusi: „Taylor’s Dummies”, „The Race”, „The Arab and The Jew”, „The Overcoat”, „Missing”, „Institute” ja „The Wedding”, samuti on ta lavastuse „The Time of Your Life”, mida BBC4 edastas otseülekandes, looja ja etendaja. Tema ainulaadset treening-, etendus-, lavastus- ja õpetamiskeelt kasutab trupp suhete loomiseks üle kogu maailma.

 

CHRIS EVANS

Chris Evans alustas oma karjääri Hofesh Shechter Company’ga, millega ta algkoosseisu liikmena tuuritas kogu maailmas. Samal ajal tegi Evans koostööd Jonathan Lunniga projektis „Reading Rooms”, milles osalesid Alan Rickman, Juliet Stevenson ja Miranda Richardson. Hiljem liitus ta Lost Dog Theatre Company’ga ja oli kaaslooja lavastuse „It Needs Horses” väljatöötamisel, mis tuuritas rahvusvaheliselt ja võitis Bloomberg Place Prize tantsuauhinna. Chris Evans on alates 2011. aastast Gecko liige ning on töötanud lavastuste „The Wedding”, „Missing” ja „Institute” loomisel ning  tuuritanud nende lavastustega üle maailma. Jätkab endiselt koostööd Hofesh Shechteriga ja liitus tema kahe suurprojektiga – koreograafi assistendina Metropolitan Opera uuslavastuse „Two Boys” jaoks ja kaaskoreograafina Broadway muusikali „Viiuldaja katusel” juures.

 

GECKO THEATRE

Gecko on nimekas füüsilise teatri trupp, mille kunstiline juht on Amit Lahav. Alates asutamisest 2001. aastal on trupp toonud lavale kaheksa tähelepanuväärset lavastust, kaks koostöölavastust ja kaks filmi, mis on toonud neile rahvusvahelise tuntuse.

Amit on välja töötanud orgaanilise tööprotsessi, mis kujutlusvõimet, koostööoskust ja vilumust esikohale seades võimaldab etendajatest, loojatest ja tehnikutest koosneval meeskonnal kaasata töösse oma mitmekesine taust, kogemused ja erinevad kultuurid. Meeskond osaleb nõudlikes eksperimenteerimise, reflekteerimise ja tehnilise väljatöötamise etappides nii proovistuudios kui ka väljaspool seda.

Gecko tööd ajendab vaimustumine inimestest ja nende püüdlustest end ühiskonnas väljendada. Lavastused on loodud erineva kultuurilise päritolu ja erineva vanuse, soo ja taustaga inimeste poolt erineva vanuse, soo ja taustaga inimestele. Et inimestel kõikidest eluvaldkondadest oleks võimalik nende töödega suhestuda, kasutavad lavastused mitmeid keeli, et rääkida liikumise, emotsioonide, heli, valguse ja lavakujunduse abil universaalseid lugusid.

Nende lavastused inspireeruvad oma publikust ja uurivad ning peegeldavad kaasaegseid teemasid, mis on olulised laiapõhjalisele ühiskonnale. Gecko eesmärk on suhelda iga vaatajaga otse ja julgustada teda täielikult sisusse süüvima. Ainulaadset ja kvaliteetset teatrikogemust pakkudes püüavad nad kõrvaldada tõkked ja hõlmata võimalikult erinevaid inimesi ja kultuure.