CPPM avatud tund: Grzegorz ja Alicja Bral (Song of the Goat)

12.05.2023 kell 19:00
Black box

Grzegorz Bral
Alicja Bral
CPPM tudengid

PILETID 5 € FIENTAST

 

GRZEGORZ BRAL

Grzegorz Bral on Song of the Goat teatri kaasasutaja, kunstiline juht ja lavastaja, kes on loonud omanimelise näitlejatreeningu. Bral on ka festivali Brave Festival – Against Cultural Exile, Brave Kids, Brave Together kunstiline juht ning projekti „Istutame metsa” juht.

Bral õppis kirjandust, psühholoogiat ja teatriteadust ning töötas aastatel 1987–1992 Gardzienice teatrikeskuses. Aastatel 2010–2012 oli ta Varssavi Stuudioteatri kunstiline juht. Kogu oma karjääri jooksul on Bral saanud mitmeid auhindu oma erakordsete kunstiliste saavutuste eest. Näiteks nomineeriti trupp 2009. aastal XII Euroopa teatriauhinnale kategoorias „Uus teatrireaalsus” ja 2012. aastal sai tema lavastus „Songs of Lear” Edinburgh Fringe Festivalil maineka Fringe First auhinna. Samal festivalil võitis lavastus ka Herald Archangel’i auhinna ja eriauhinna Musical Theatre Matters Awards.

Lisaks loometööle panustab Bral aktiivselt haridusse. Tema näitlejatreening on inspireerinud paljusid teatraale ja kuulub Suurbritannias mitme teatrikooli õppekavasse. Brali haridustöö ja iga-aastased meistriklassid meelitavad ligi näitlejaid ja lavastajaid kogu maailmast. Alates 2013. aastast tegutseb ta hariduspõllul peamiselt Bral School of Acting raames Londonis.

 

ALICJA BRAL

Alicja Bral on tunnustatud kunstnik, kellel on kaks doktorikraadi – teatriajaloo alal Gdanski ülikoolist ja praktikapõhiste uurimismeetodite alal Kenti ülikoolist.

Alates 2016. aastast on Alicja Bral osalenud Song of the Goat lavastuste tekstide kirjutamisel ning mänginud olulist osa mitme lavastuse loomisel: „Crazy God”, „Island”, „Hamlet-A Commentary”, „Seven Gates of Thebes”, „Anty-gone”, „Ecstasy”, „Cassandra’s Report ”, „Warrior”, „Apocrypha”, „Andronicus Synekdoche”. Koos Grzegorz Braliga asutas ta 2013. aastal Londonis teatrikooli Bral School of Acting, kus ta alates 2015. aastast viib läbi loengukursusi teatriantropoloogiast, näitlejatehnikast ja lavatekstide kirjutamisest.

Varem tegi Alicja Bral aastatel 2008–2013 koostööd Gdański Shakespeare’i teatriga ja osales aastatel 2005–2008 Gdański Kaasaegse Tantsu Lava (DanceDesk.pl) loomisel.

 

SONG OF THE GOAT

Song of the Goat Theatre, tuntud ka kui Teatr Pieśń Kozła, asutati Wrocławis 1996. aastal. Teater saavutas kiiresti ühe Euroopa kõige uuenduslikuma teatritrupi maine. Nende ainulaadne treeningsüsteem põhineb Grzegorz Brali ja Song of the Goati näitlejate poolt välja töötatud näitlejakoordinatsiooni meetodil. See intensiivne näitlejatreening hõlmab muusikat, teksti, häält, keha ja kujutlusvõimet ning võimaldab näitlejatel oma rolle täielikult kehastada ning luua musikaalseid ja meelelise mõjuga etendusi. Trupi pühendumine kõigi nende elementide integreerimisele treeningprotsessi on võimaldanud sündida jõulistel ja emotsionaalselt mõjuvatel lavastustel. Ühendades nõudliku treeningu teatrikunsti süviti mõistmisega, jätkab Song of the Goat Theatre lavaltoimuva piiride avardamist.