CPPM avatud tund: Jasmin Vardimon Company (Suurbritannia)

03.11.2023 kell 19:00
EMTA black box
Black box

Laval kaasaegsete etenduskunstide üliõpilased

Piletid 5-25 EUR Piletikeskusest

Jasmin Vardimon Company asutati 1998. aastal Londonis ja sellest kujunes kiiresti oluline trupp Suurbritannia tantsuteatri väljal.

Vardimon on tuntud oma ainulaadselt teatraalse koreograafia ja lavastusliku stiili poolest, mis ühendab füüsilise teatri, omapärase karakteriseerimise, uuenduslikud tehnoloogiad, teksti ja tantsu. Aktsendi Vardimoni tööle annab inimkäitumise terane vaatlemine. Terava vaistu ja provokatiivsusega on ta arendanud välja unikaalse koreograafilise väljenduslaadi, mida iseloomustavad kaunilt detailirohke liikumine, läbinägelik huumor ja kaasahaarav draama. Tänu inimkogemuse uurimisele, sotsiaalsele asjakohasusele, kõrgele tasemele, kirele, oskustele ja pühendumusele on trupi tööd huvipakkuvad ja mõistetavad paljudele.

Kompanii tuuritab nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt, esinedes mainekates teatrites kogu Suurbritannias, Euroopas, Aasias, Lähis-Idas ja Ameerika Ühendriikides.

2022. aasta kevadel kolis trupp tänu Ashfordi linnavalitsuse, Kenti krahvkonnanõukogu ja Inglismaa kunstinõukogu toetusele oma uude loomingulisse koju Javelin Way’s, Ashfordis, Kenti krahvkonnas. Uue kultuurikeskuse on eesmärk on Ashfordi kultuurielu edendamine ja rikastamine, maailmatasemel kunstnike importimine ja eksportimine, hariduslikud residentuurid ja multidistsiplinaarne kunstiõpe, aga ka kompanii enda loomingulisele uurimistööle ja tulevastele lavastustele pühendumine.

MARILENA DARA

Paralleelselt majandus- ja tehnoloogiaõpingutega majandus- ja äriülikoolis õppis Marilena Dara Kreeka riiklikus tantsukoolis (KSOT), mille lõpetas 2012. aastal kiitusega. Pärast lõpetamist osales ta Hellenic Dance Company lavastustes nii tantsija kui ka repetiitorina ning tal oli võimalus töötada koos selliste tuntud koreograafidega nagu Akram Khan, Jasmin Vardimon, Rootlessroot, Martha Graham Company, JUKSTA, Tono Lachky jpt. Alates 2013. aastast on ta olnud Christine Gouzelise ja Paul Blackmani (JUKSTA) lähedane kaastöötaja, abistades neid lavastustes “Vicious Cycle”, “Self Storage”, “Swoon”, “Folie”, “Echoing Woods” ja “The Art Of Dying”. 2012. aastal kolis Marilena Londonisse ja alustas koostööd auhinnatud koreograafi Jasmin Vardimoniga, esmalt ühe peaosalisena lavastuses “Justitia”, hiljem juhendajana ning praegu uute, rahvuvaheliselt tuuritavate lavastuste “Maze | Pinocchio” ja “MEDUSA” repetiitorina. Marilena on olnud kahe lavastuse koreograaf – koreografeerinud kaks tükki pealkirjadega “I was, minus all” ja “Wear Your Wounds”. Mõlemat lavastust on esitanud nii JV2 Suurbritannias kui ka Hellenic Dance Company Ateenas. Alates 2019. aastast elab Marilena Salzburgis, kus töötab SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance) akadeemia koordinaatorina ning tantsukompanii BODHI PROJECT juhina.

Marilena Dara on läbi viinud meistrikursusi paljudes ülikoolides, stuudiotes ja festivalidel üle maailma, näiteks: Kreeka riiklik tantsukool (SKOT, Ateena), Institute of the Arts Barcelona, Salzburg Experimental Academy of Dance’s, Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance, The Hong Kong Academy of Performing Arts, The Place, Royal Holloway University, Bristol Institute of Performing Arts, International Dance Week-Budapest, Dance Cultural Centre, Greenwich Dance jne.