CPPM avatud tund: Peader Kirk

31.03.2023 kell 19:00
Black box

Peader Kirk
CPPM tudengid
Teatrikunsti ja teatripedagoogika tudengid

PILETID 5 € FIENTAST

PEADER KIRK

Peader Kirk on rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik ja mentor, kes on spetsialiseerunud etendus- ja helikunstile. Hiljuti on ta oma töid näidanud Londonis ICAs, Kreeka Rahvusteatris Ateenas ja Torino Kunstiakadeemias. Peader Kirki tööd ulatuvad intiimsetest kohtumistest väikestes ruumides kuni suuremahuliste avalike töödeni linnakeskkonnas, mida ta loob nii iseseisvalt kui ka koos Mkultraga.

Peaderi tööd uurivad, kuidas me kogeme olemist praeguses hetkes, eriti meie ühiskonna ja asukoha kontekstis. Tema ruumist lähtuvad installatsioonid kasutavad asukoha füüsilist ja sotsiaalset arhitektuuri alusena, millele ainulaadse, kaasahaarava ja tavateatri piire ületava kogemuse loomiseks lisatakse heli ja objekte.

Üks Peaderi töö eesmärk on piiri kaotamine publiku ja kunsti vahel. Ta püüdleb „õhukese piiri” poole, et kogemus hõlmaks vaatajad täielikult. See saavutatakse isiklike ja avalike sündmuste taaslavastamisega: luuakse paralleelne reaalsus, kus ajaloolise hetke dünaamikat saab kogeda olevikus. Niisugune võte õõnestab nii fiktiivset kui ka tegelikku ning võimaldab eksistentsi tekstuuri sügavamat uurimist.

Viimase kümne aasta jooksul on Peader ja Mkultra erinevate organisatsioonide toel (ACE, British Council, Kreeka kultuuriministeerium) loonud üle 30 teose. Nende teoseid on esitatud mainekatel lavadel ja festivalidel – Young Vic, Battersea Arts Centre ja Fabbrica Europa festival. Peaderi tööd kutsuvad publikut üles seadma kahtluse alla meie ühiskonna konstrueeritud olemust ja kujutlema uusi sotsiaalseid situatsioone, mis võiksid meie maailma positiivselt mõjutada.