CPPM Manifestal’24: Läbipõlemine – žest

29.05.2024 kell 18:00

Autor ja lavastaja Rasmus Jensen (Taani)
Etendajad Elo Järv, Kirte Jõesaar, Kristina Preimann

PRAKTILINE INFO: Etendus algab Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ees kell 18.00. Buss viib Teid Kiviõli tuhamäele, kuhu saabutakse eeldatavasti kell 19.45. Etendus tuhamäel kestab orienteeruvalt 1 tund 15 minutit. Umbes kell 21.00 väljub buss Kiviõlist ja saabub tagasi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia juurde orienteeruvalt kell 22.45.

Kuna etendus toimub tuhamäel ja eeldab liikumist välistes tingimustes, soovitame publikul kanda mugavaid välijalanõusid ja konkreetse päeva ilmastikule sobivat riietust. Bussis on tualettruumid. Etendus ei sobi kahjuks liikumispiirangutega inimestele.

***

Mis siis, kui ma ütlen teile, et kusagil kirdes on viimase 100 aasta jooksul iga päev maast välja kerkinud uus geoloogiline moodustis?

Inimese poolt tekitatud mustadest mägedest koosnev geoloogiline moodustis, mis koosneb põlevkiviõli tootmisel tekkinud tuhast ja põlenud kivimitest.

Inimese loodud kunstlikud mäed, täiuslik kujundlik vaste sellele, mis on antropotseen: geoloogiline ajastu, kus inimtegevus domineerib kogu elus ja eluta aines.

“Läbipõlemine – žest” on lavastus, mille keskmes on küsimus, kuidas arenevad inimesed ja üliinimesed, kui nad elavad praegustes energiatootmise oludes? Kuidas me saame elada koos antropotseeni inimtekkeliste koletistega ja neid aktsepteerida, selle asemel, et neid eitada ja tõrjuda?

Koreograafiliste žestide kaudu toob lavastus selle, mis muidu toimetab perifeerias, meie tähelepanu keskmesse. Spekulatiivse füüsilise praktikaga otsitakse kehalist tundlikkust mustade mägede mürgise maastiku vastu.