CPPM avatud tund: Guillaume Pigé (Theatre Re)

13.04.2023 kell 19:00
Black box

Guillaume Pigé
CPPM tudengid

PILETID 5 € FIENTAST

GUILLAUME PIGÈ

Guillaume Pigé on mitmekülgne kunstnik, kelle taust on näitlemine, lavastamine, pantomiim ja mustkunst. 2009. aastal asutas ta Theatre Re ja on siiani selle kunstiline juht. Guillaume Pigé on õppinud Prantsusmaal Villeurbanne’i konservatooriumis ja International School of Corporeal Mime’is Londonis, kus tema õpetajateks olid Corinne Soum, Steven Wasson, Thomas Leabhart ja Daniel Stein. Pigél on magistrikraad teksti- ja etendusuuringute alal (Londoni King’s College ja Royal Academy of Dramatic Art).

Pigé on kõigi Theatre Re lavastuste looja ja etendaja, lisaks on ta liikumisjuhina töötanud paljude teiste lavastajate ja truppidega. Ta on tunde andnud Royal Academy of Dramatic Art’is Londonis ning viib regulaarselt läbi töötubasid nii Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides kui ka Prantsusmaal. Hiljuti tellis Londoni National Theatre temalt Molière’i „Tartuffe’i” uue tõlke.

 

THEATRE RE (Suurbritannia)

2009. aastal asutatud Theatre Re on rahvusvaheliselt tunnustatud teatritrupp, mille kaasahaaravad lavastused uurivad habrast inimolu ainulaadsel ja mõtlemapaneval viisil. Trupi nimes kasutatav eesliide „re” tähistab taasavastamist ja ümberkujundamist ning selle eesmärk on uue elu sissepuhumine kehtivatele kontseptsioonidele. Paeluva kogemuse loomiseks publikule kasutab Theater Re füüsilist teatristiili, mis sisaldab pantomiimi, teatrielemente ja elavat muusikat. Lavastusprotsessi jooksul teeb trupp koostööd väga erinevate valdkondade ekspertidega, nad kaasavad teadlasi ja rahvatervise asjatundjaid ning erinevaid kogukondi. Theatre Re lavastused on leidnud laialdast tunnustust nii Suurbritannias kui ka väljaspool, edukalt on tuuritatud Prantsusmaal, Brasiilias, Peruus, Iirimaal, Šveitsis, Saksamaal, Hiinas, Taiwanil, Lõuna-Koreas ja Ameerika Ühendriikides. Theatre Re’d peetakse tänu innovatiivsele lähenemisele ning võimele luua unikaalseid, mõtlemapanevaid, kaasahaaravaid ja mõjuvaid lavastusi üheks põnevamaks teatritrupiks Suurbritannias.