Doktorikontsert. Fabrizio Nastari (kompositsioon)

31.03.2023 kell 18:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Lodewijk van der Ree

Momir Novaković (akordion), Kaija Lukas (viiul)

Kavas Fabrizio Nastari uudisteoste esiettekanded

TASUTA

Fabrizio Nastari. „Nostra Ignuda Natura” (2022) koorile
Fabrizio Nastari. „Elogio della Caduta” (2023) akordionile ja viiulile

 

Fabrizio Nastari (s. 1990) on itaalia helilooja, kelle esteetika baseerub irooniliste võtete kasutamisel. Praegusel hetkel on ta omandamas doktorikraadi loomingulise uurimuse alal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Kasutades paljusid erinevaid tehnikaid, et luua kontraste või otsida kooseksisteerimist erinevate muusikaliste tekstuuride vahel, soovib Fabrizio peegeldada kaasaja absurdsust ja inimloomuse komplekssust. Põhiline roll selles on iroonial kui inspiratsiooni allikal ning retoorilisel ja kompositsioonilisel vahendil.  

Ta tegutseb aktiivselt uurijana, avaldades teadusartikleid ja esitledes oma uurimusi rahvusvahelistel konverentsidel.

Fabrizio muusika sünnib koostööst muusikutega, kelle jaoks ta muusikat kirjutab. Paljude ansamblite ja muusikute hulgas, kellega ta on koostööd teinud või tegemas, on: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Mivos Quartet, L’Arsenale Ensemble, BlowUp! Percussion, Paolo Ravaglia, Momir Novaković, Quartetto Indaco, Tema Quartet, Estica Puhkpillikvintett, Prezioso String Quartet, unassisted fold jne. Tema muusikat on mängitud sellistel olulistel festivalidel nagu „Nuova Consonanza”, Eesti Muusika Päevad, „RavennaFestival”, „highSCORE Festival”, „UNM Festival”, „VIPA Festival”, „Le forme del suono”, festival COMMUTE jt.

Klassikalisele kitarrile ja klaverile lisaks on ta õppinud kompositsiooni, elektroakustilist kompositsiooni ning koorijuhtimist konservatooriumis „Ottorino Respighi”. Alates 2017. aastast elab ta Tallinnas, kus ta omandas magistrikraadi klassikalise kompositsiooni alal Toivo Tulevi ja Helena Tulve käe all. Fabrizio doktoritöö teema on „Irony as Creative Element for Music Composition”, tööd juhendab emeriitprofessor Jaan Ross.

 

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Filharmoonia koostöös