Doktorikontsert „Harmooniad“

07.12.2024 kell 18:00

Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valge saal

Elo Tepp, Harry Traksmann, Olga Voronova, Helen Västrik (viiulid) Laur Eensalu (vioola), Leho Karin, Siluan Hirvoja (tšellod)

Kavas J. S. Bach, Krämer, David, Urbaitis

Kavas:
Johann Sebastian Bach/ Thomas Krämer. Preludio in E partiitast sooloviiulile BWV 1006; seade 4-le viiulile
Ferdinand David. Süit sooloviiulile op. 43
Mindaugas Urbaitis. Bachvariationen I 4-le viiulile
Ferdinand David. Keelpillisekstett op. 38

Kontserdi kava avab kahte aspekti: Ferdinand Davidi aegset kammerkontsertide repertuaari ning tänapäeva heliloojate pilku Bachi viiulimuusikale seatuna 4-le viiulile. Kava esimene teos Preludio in E seobki 4 viiuli koosluse ning Davidi sümpaatia Bachi muusika vastu, seekord tänapäevase muusikateadlase Thomas Krämeri pilgu läbi. Kui oma soolosüidis annab David edasi ettekujutust vanade tantsude kõlast, siis tema keelpillisekstetis selliseid vihjeid pole, muusika on mendelssohnilikult romantiliselt särav. Mindaugas Urbaitise Bachvariationen I alusmotiiviks on J. S. Bachi Ciaccona, aga pikas kaanonilaadses teoses on helilooja kasutanud ka muid motiive Bachi sooloviiuliteostest. Kuigi seda teost võib esitada ka eelsalvestatud helilindiga, kõlab kontserdil versioon 4-le viiulile.

Kontsert on osa Elo Teppi doktoriõpingutest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Elo Tepp (sünd. 1975) on eesti viiuldaja ja pedagoog, Eesti Interpreetide Liidu ning Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu liige. Muusikalist haridusteed alustas ta Tartu I Lastemuusikakoolis (õp. Kai Rebane) ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mare Teearu klassis. EMTA bakalaureusekraadi sai Tepp 1998 ning magistrikraadi 2003. 1999–2001 täiendas ta end Utrechti Kaunite Kunstide Koolis Alexander Kerr’i ja Keiko Wataya juhendamisel. Õpingute ajal pälvis ta mitmeid tunnustusi riigisisestel konkurssidel, neist kaalukaim oli Yamaha fondi stipendium 1998. Hetkel on käsil doktoriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastast 2009 töötab Tepp Tallinna Kammerorkestris (TKO), aastast 2010 2. viiuli kontsertmeistrina. Viiuliõpetajana alustas ta tööd Tallinna Muusikakeskkoolis 2001. aastal ( nüüdne MUBA.) Aastatel 1997-2004 osales Tepp kammerorkestri Kremerata Baltica töös (kunstiline juht Gidon Kremer.) Sellesse perioodi jäävad kontserdid nii orkestri- kui kammerkoosseisudes mainekal Lockenhausi festivalil ning maailma tuntuimates kontserdisaalides. TKO koosseisus on Tepp saanud kaassolistina esineda väljapaistvate viiuldajate Florian Dondereri, Peter Spissky ja Dmitri Sinkovskiga ning osaleda kammermuusikasarjas “Brunchert.” Huvi barokkmuusika vastu on teda kokku viinud Tallinna Barokkorkestri ja varajase muusika stuudioga “Cantores Vagantes.” Pedagoogina on Elo Tepp mitmel korral olnud eesti noorte keelpillimängijate konkursside žüriides ning eksamikomisjonides. Mitmeid aastaid juhendab ta noori Värska keelpillimängijate kursustel. Koolinoorte klassikalise muusika festivalil “Kratt” oli kolmel aastal tema juhendada noorimate õpilaste keelpilliorkester. Samuti on ta olnud 2.viiuli grupi juhendaja rahvusvahelises noorteorkestris Young International Orchestra.

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus