Doktorikontsert „Pierrot lunaire”. Tuuri Dede (metsosopran)

29.06.2023 kell 19:00

Suur saal

TASUTA

Kavaleht

Kaastegevad:

Kaspar Mänd (dirigent)

Kaija Lukas (viiul, vioola)

Theodor Sink (tšello)

Aleksandr Avramenko (klarnet)

Maria Luisk (flööt)

Kristi Kapten (klaver)

Ivo Lain (löökpillid)

Kavas Schönberg, Hartke, Kruusmaa, Strauss

Kavas:

Alisson Kruusmaa. „Kolm laulu Emily Dickinsoni luulele“
Stephen Hartke. „Vahepeal“
Arnold Schönberg. „Kuu Pierrot“ op. 21
Richard Strauss. „Morgen“ op. 24 nr 4

Tuuri Dede on metsosopran, kes kuulub aastast 2018 ühe maailma edukama nüüdismuusika soprani Barbara Hannigani mentorlusprogrammi Equilibrium Young Artists. Dede on soleerinud selliste orkestrite ees nagu Müncheni Filharmoonikud, Taani Rahvusorkester, Kopenhaageni Filharmoonikud, Göteborgi Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Liepaja Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, AIMA festivaliorkester, Corelli Barokkorkester, Vanemuise Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orkester, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester, Deutsch- Skandinavische Jugend-Philharmonie jt. ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Barbara Hannigan, Risto Joost, Tõnu Kaljuste, Peter Spissky, Kaspars Putnins, Kaspar Mänd, Mikk Üleoja, Ingrid Roose, Toomas Kapten, Erki Pehk, Hirvo Surva, Anssi Mattila, Andreas Peer Kähler, Markus Lehtinen, Edward Anian Cooper, Jaan Ots, Orhun Orhon, Martin Sildos jt.

Dede lõpetas aastal 2016 ooperilaulu magistrantuuri Sibeliuse Akadeemias (õp Annika Ollinkari) ning on varem omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õp Teele Jõks), õppinud vahetusõpilasena Milanos Giuseppe Verdi konservatooriumis (õp Cristina Rubin) ning aasta Georg Otsa nimelises muusikakoolis (õp Marika Eensalu). Jaanuaris 2016 tegi Dede oma debüüdi Berliini Filharmoonias.

 

Kontserdi pealkiri on „Pierrot lunaire” ning seesama Arnold Schönbergi teos on ka kontserdi peateoseks. Kogu kontsert keerleb ümber hämaruse ja pimeduse, alates sumeda ning kauni ööga (Alisson Kruusmaa „Three Songs on the Poems by Emily Dickinson”). Jätkame grotesksete ning julgete öiste muljetega (Stephen Hartke „Meanwhile”) ning jõuame seejärel Schönbergini, kus kogeme nii sensuaalsust, armastust, vägivalda kui igatsust. Lõpetame Richard Straussi lauluga „Morgen”, mis jätab kuulaja otsustada, kas ööle järgneb hommik või oligi see kõik vaid unenägu.

Tuuri Dede

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.