Eesti Muusika Nädal. Rein Rannapi koolikontsert „Pörgu tants”

23.11.2023 kell 12:00
Suur saal

Rein Rannap (klaver)
Indrek Vau (trompet)
Heigo Rosin (löökpillid)
Johan Randvere (klaver)

Sooduspilet 6 € (iga 10 õpilase kohta 1 tasuta õpetajapilet)

Broneeringud: kontsert@eamt.ee

Sel sügisel tähistab pianist ja helilooja Rein Rannap oma 70. sünnipäeva. Seoses juubeliga on toimumas mitmeid Rannapi loomingule pühendatud kontserte. Käesoleval, Rein Rannapi kõige esimesel, spetsiaalselt koolinoortele loodud mini-autorikontserdil, kuuleb põneva koosseisuga teost „Urban Static“, mis on loodud trompetile, löökpillidele ja klaverile. Rannap ise kirjeldab lugu nii: „Suurlinna muljed – ühest küljest kõikjal kiire liikumine, teisalt aga on kõik sarnane ning korduv, nii et kokkuvõttes mõjub see nii, nagu seisaks pilt hoopis paigal…“.

Mõistagi mängib Rein Rannap ka ise kontserdil, esitades põgusa läbilõike enda loodud klaverimuusikast, alates päris lapsena kirjutatud „Pörgu tantsust“ ja populaarsest lastepalast „Viimne auruvedur“, kuni viimaste aastate rokketüüdideni. Ja otseloomulikult räägib ta sinna juurde huvitavaid seiku oma teoste kohta.

 

Eesti Interpreetide festivalil Eesti Muusika Nädal tõstetakse tähelepanu keskpunkti kodumaine helikunst – soolo ja kammermuusika –, mida esitavad rahvusvaheliselt hinnatud eesti interpreedid. Festival kutsub ajarännakule läbi eesti professionaalse heliloomingu, peegeldades selle erinevaid arenguetappe. 2023. aastal toimuva festivali autoriõhtud keskenduvad Rudolf Tobiase, Eduard Oja, Mati Kuulbergi ning Rein Rannapi loomingule, lemmikute seas kõlavad ka vähetuntud või sootuks mängimata palad.

 

Korraldaja Eesti Interpreetide Liit koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga