EMTAHK heliloomingu konkursi lõppkontsert

17.05.2024 kell 17:00
Suur saal

EMTAHK heliloomingu konkursi lõppkontsert

Esinevad Maria Luisk (flööt), Theodor Sink (tšello), Talvi Hunt (klaver)
Kavas konkursi finalistide Yiu Chung Shami, Elvis Dēliņši, Mert Ereni, Viktoria Grahvi ja Syrn Adma teosed

TASUTA

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu ja muusikatehnoloogia korraldab teist aastat järjest konkurssi EMTAHK (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Heliloomingu Konkurss). Tänavuse konkursi viis finalisti valis välja žürii koosseisus Toivo Tulev, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Rene Eespere, Liisa Hirsch, Talvi Hunt, Theodor Sink ja Maria Luisk.

Võiduteosed esitab ja salvestab ansambel koosseisus Talvi Hunt (klaver), Maria Luisk (flööt) ja Theodor Sink (tšello)

Talvi Hunt on laiahaardeline eesti pianist, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina. Nüüdismuusika juurde jõudis Talvi Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis (praegune MUBA), kui avastas, et klassikalise muusika repertuaar on niivõrd palju laiem ja koostöö heliloojatega annab interpreedile otsese võimaluse suhestuda tänapäevaga. „Just see suhestumine ja võimalus kujundada ümbritsevat on minu jaoks olulised muusikuna,“ on Talvi öelnud. „Samuti toidab nüüdismuusika minu lakkamatut uudishimu ja aitab areneda inimesena.“ Talvi on pühendunud peamiselt nüüdismuusika esitamisele. Ta on teinud koostööd mitmete rahvusvaheliselt mainekate ansamblite ja orkestritega nagu Broken Frames Syndicate, Collegium Novum Zürich, Ensemble Ascolta, Ensemble Ö, Luzerni Sümfooniaorkester, Stuttgarti Kammerorkester ja Luzerni Festivali Kaasaegne Orkester ning üles astunud loendamatutel festivalidel nagu ECLAT, reMusik, Varssavi sügis, ArsMusica, PianoEspoo, Ruhrtriennale-Festival der Künste, Klang Basel, ISCM World New Music Days ja Baltic Music Days. Talvi kuulub koosseisudesse Ensemble of Nomads (CH) ja Tallinna Uue Muusika Ansambel (EE).
Aastal 2017 omandas Talvi nüüdismuusika interpretatsioonis magistrikraadi Šveitsis, Luzerni Muusikaakadeemias, professor Florian Hoelscheri juures. Bakalaureuse lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Age Juurikase klaveriklassis. Talvi on täiendanud end arvukatel meistrikursustel ning mitmetel olulistel nüüdismuusikale suunatud kursustel, sealhulgas Internationalen Ferienkurse für Neue Musik Darmstadt, Donaueschinger Musiktage, IMPULS Academy ja Lucerne Festival Academy. Hetkel elab Talvi Šveitsis, kus ta töötab Luzerni Muusikakõrgkoolis nüüdismuusika osakonnas külalisõppejõuna ja klaverisaatjana.

Maria Luisk alustas flöödiõpinguid 8-aastaselt Nõmme Muusikakoolis. Edasine muusikaline haridustee viis teda Luzerni Muusikaülikooli (professor Pirmin Grehli) ning Ameerikasse Yale’i ülikooli (professor Ransom Wilson), kus ta omandas magistrikraadi. Maria on mänginud mitmetes orkestrites nagu Berni Sümfooniaorkester, Rotterdami Filharmoonikud, Tallinna Kammerorkester jt. Pikem koostöö seob Mariat Eesti Rahvusooperi ning Eesti Festivaliorkestriga. Lisaks tööle orkestrites on Maria hinnatud kammermuusik ning flöödiõpetaja. Maria on jaganud mõtet, et kaasaegses klassikalises muusikas võlub teda võimalus tõlgendada, katsetada ja luua esmane kõlav idee teosest, mida helilooja ise suunata ja täpsustada saab.

Theodor Sink on mitmekülgne interpreet, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina. Tema tšelloõpetajad Tallinna Muusikakeskkoolis olid Laine Leichter ja Leho Karin ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema. Sibeliuse Akadeemias on ta õppinud Marko Ylöneni käe all. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel, sealhulgas Lluís Claret’ ja Patrick Demenga juhendamisel ning pälvinud arvukalt laureaaditiitleid nii kodu- kui välismaistel konkurssidel. Alates aastast 2017 on ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) tšellorühma kontsertmeister. Varasemalt on ta ERSOga koostööd teinud nii rühmamängija kui külalis kontsertmeistrina. Theodor Sink on soleerinud Pärnu Linnaorkestri, Sinfonietta Rīga, Tallinna Kammerorkestri ja Uue Tänava Orkestri ees ning töötanud Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus. Viimases tegi ta debüüdi 2020 aastal, esitades Lepo Sumera Tšellokontserdi.
Kammermuusikuna on ta töötanud koos selliste tunnustatud välisinterpreetidega nagu David Geringas, Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson, Marina Ciche, Florian Donderer, Eva Bindere ja Nathan Braude ning eesti muusikutest astunud üles Egert Leinsaare, Triin Ruubeli, Linda-Anette Verte, Katariina-Maria Kitse, Sandra Klimaitė, Sten Heinoja, Kadri-Ann Sumera, Kalle Randalu, Kristiina Rokaševitši, Kärt Ruubeli, ansambel Una Corda ja Eesti Rahvusmeeskooriga.
Theodor on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia särava hooaja eest solisti ja orkestrandina 2017. aastal, Eesti Interpreetide Liidu aasta interpreedi tiitli 2020. aastal ning preemia „Noor Muusik“ 2021. Theodor Sink mängib Auguste Sébastien Bernardeli (Père) 1842. aastal valmistatud tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond. Tšello omanik on Aare Kaarma.