Enno Halleki ekspositsiooni „Da capo al fine“ tutvustus

30.09.2019 kell 14:00
EMTA kontserdi- ja teatrimaja fuajee ning galerii

Näitust tutvustab kuraator Harry Liivrand

TASUTA

Alates 29. septembrist on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uue kontserdi- ja teatrimaja fuajees avatud prof Enno Halleki maalinäitus „Da capo al fine“. 30. septembril kell 14 toimub näitusel Enno Hallekiga avalik vestlus, mida juhib näituse kuraator, kunstiteadlane ja EMTA kultuuriloo lektor Harry Liivrand.

Juttu tuleb Halleki kunsti sotsiaalsusest, mobiilsusest ja esteetikast, kuid ka kunstniku kokkupuutest muusikaga, sealhulgas tema osalemisest Stockholmi kunstikooli jazz-bändis. Stockholmis töötav Enno Hallek (s 1931 Rohukülas, põgenes perekonnaga 1943. aastal Rootsi) on väljapaistvamaid Eestist pärit Rootsi kunstnikke, kes on andnud arvestatava panuse Skandinaavia popkunsti ja kontseptualismi kujunemisloosse ning kes samas osales aktiivselt ka Välis-Eesti kunstielus.

Hallek töötas aastaid Stockholmi Kunstiülikooli professorina ning on Rootsi Kuningliku Kunstiakadeemia liige. EMTA personaalnäitusel eksponeerib Hallek läbilõiget talle rahvusvahelise tuntuse toonud vineerist saetud moodulmaalidest ehk kunstniku sõnul fraktaalidest (aastaist 1963–2019). Fraktaalide teooria järgi korduvad erinevas suurenduses ja lõpututes paljundustes samad struktuurid, kusjuures nad ei kaota oma algset tähendust. Moodulmaale täiendavad ka mõned tahvelmaalid.