Ensemble Auftakt

16.09.2021 kell 19:00
Kammersaal

Miina Laanesaar (viiul), Soo-Young Lee (klarnet), Maila Laidna (klaver)
Kavas Hatšaturjan, Otsa, Stravinski

TASUTA PILET FIENTAST

KAVA:

Aram Hatšaturjan (1903–1978)

Trio klarnetile, viiulile ja klaverile (1932)

I Andante con dolore, molt’ espressione

II Allegro

III Moderato

 

Harri Otsa (1926–2001)

Trio nr 2 (1980)

I Moderato con moto

II Allegretto

III Andante con moto

IV Allegro

 

Igor Stravinski (1882–1971)

Süit balletist „Sõduri lugu“ („L’histoire du soldat“, 1918; seade 1919)

I „Sõduri marss“ („Marche du soldat“)

II „Sõduri viiul“ („Le violon du soldat“)

III „Väike kontsert“ („Petit concert“)

IV „Kolm tantsu: tango, valss, ragtime“ („Trois danses: Tango, valse, ragtime“)

V „Saatana tants“ („La danse du diable“)

 

 

Miina Laanesaar, Maila Laidna ja Soo-Young Lee on koos musitseerinud aastast 2016, mil esitati esmakordselt Eestis Alban Bergi Adagio (Kammerkontserdi II osa) trioversioon. 2018. aastal teos ka salvestati. Trio on üles astunud nii Eestis kui Austrias, alates 2019. aastast Ensemble Auftakt nime all. Koosseisu on juhendanud prof Matti Reimann, Irina Zahharenkova, Stefan Schilling ja Arvo Leibur, osaletud on ka Katharina Sellheimi ja Alison Smithi meistrikursustel. 2019. aasta oktoobris pälvis ansambel Budapestis toimunud rahvusvahelisel kammermuusika konkursil esikoha ja grand prix.

Seoulis sündinud Soo-Young Lee on lõpetanud bakalaureuseõppe cum laude Seouli ülikoolis Dong-Jin Kimi juures, magistriõppe Grazi Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis prof Stefan Schillingu juhendamisel ning kontserteksamiõppe Detmoldi Muusikakõrgkoolis prof Thomas Lindhorsti käe all. Ta on mänginud Mahleri Kammerorkestri akadeemias, Detmoldi Kammerorkestris ja Eesti Festivaliorkestris, esinenud Baieri Raadio Sümfooniaorkestri koosseisus Luzerni festivalil ning võtnud osa paljudest teistest rahvusvahelistest festivalidest USA-s, Lõuna-Koreas, Saksamaal, Austrias, Hollandis, Hispaanias, Norras ja Eestis. Külalisena on Lee klarnetirühma kontsertmeistri positsioonil olnud kaastegev Šoti Kuninglikus Rahvusorkestris, Madridi Sümfooniaorkestris, Rootsi Kammerorkestris, Walesi Rahvusooperis ja Liverpooli Kuninglikus Filharmooniaorkestris. Ta on soleerinud Bielefeldi Filharmoonikute ja NWD Herfordi Filharmoonikute ühisorkestri, Rumeenia Rahvusorkestri, Viini Korea Filharmoonikute, Korea Filharmooniaorkestri ja Seouli Noorte Filharmooniaorkestri ees. Lee on pälvinud I preemia Woohyuni nim puupuhkpillikonkursil Seoulis, eripreemia Moskva konservatooriumi rahvusvahelisel puhkpilli- ja löökpillikonkursil ning I preemia Detmoldi Muusikakõrgkooli interpretatsioonikonkursil. 2014. aastast töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris: aastatel 2014–2016 klarnetirühma abikontsertmeistrina ning hooajal 2019/2020 kontsertmeistrina.  Samuti on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor.

Miina Laanesaar on lõpetanud Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli Kadri Sepalaane viiuliklassis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe prof Tõnu Reimanni ja Sigrid Kuulmanni juhendamisel. 2016. aastal omandas ta EMTA magistrikraadi cum laude. Erasmus+ stipendiumi raames täiendas ta end ka Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis (2010–2011) prof Rainer Küchli ja Ortwin Ottmaieri klassis. Laanesaar on osalenud Sergei Kravtšenko, Alexandr Fischeri, Ulrike Danhoferi, Pavel Bermani, Michael Geisleri, Guðný Guðmundsdóttiri ja Alberto Martini meistrikursustel. Tema mängu on juhendanud ka Arvo Leibur ja Matti Reimann, samuti on Laanesaar õppinud barokkviiulit Meelis Orgse käe all. 2014. aastast töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning on Eesti Sinfonietta ja Põhjamaade Sümfooniaorkestri liige. Laanesaar on mänginud Euroopa Liidu Noorteorkestris, Vanemuise Sümfooniaorkestris, Klaaspärlimäng Sinfoniettas ja Graffenegg Academy Orchestra koosseisus. 2013. aastal pälvis ta Vladimir Sapožnini fondi (ERKF-i allfond) preemia.

Maila Laidna alustas muusikaõpingutega Tartu 1. Muusikakoolis Tiiu Noore klaveriklassis ning jätkas Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis Tanel Joametsa juhendamisel. Maila on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klaveri ja kammermuusika erialal cum laude (õpetajad Tanel Joamets ja prof Matti Reimann). Aastatel 2013–2014 täiendas ta end Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis. Hetkel õpib ta EMTA doktorantuuris kammeransambli erialal. Laidna on pälvinud III koha EMTA kammermuusika konkursil (2011) ning I koha Vigo Muusikakõrgkooli pianistide konkursil (2014). Ta on esinenud Santiago de Compostelas toimunud klaverifestivalil nii solisti kui ka kammermuusikuna ja osalenud rahvusvahelisel festivalil „Forum Musikae“. Lisaks on ta osa võtnud Järvi Akadeemia ja ERSO tööst. 2013. aastast mängib Laidna klaveriduos koos pianist Tiiu Sisaskiga.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus