JÄÄB ÄRA! Soo-Young Lee (klarnet), Marten Meibaum (tšello), Maila Laidna (klaver)

27.11.2019 kell 19:00
Kammersaal

Kontsert jääb esineja haigestumise tõttu ära! Vabandame ebameeldivuste pärast.

Seoulis sündinud Soo-Young Lee alustas muusikuteed viiuliõpingutega, klarnetit hakkas ta mängima 12-aastasena. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe summa cum laude Seouli ülikoolis Dong-Jin Kimi ja magistriõppe Grazi Muusika- ja Esituskunstide ülikoolis professor Stefan Schillingi juhendamisel. Talle on omistatud kontserteksami tase Detmoldi Muusikakõrgkoolis professor Thomas Lindhorsti juhendamisel.

Soo-Young Lee on mänginud Mahleri-nimelise kammerorkestri akadeemias ning esinenud Baieri Raadio sümfooniaorkestri koosseisus Luzerni Festivalil, samuti Eesti Festivaliorkestri koosseisus, Detmoldi Kammerorkestris ning paljudel rahvusvahelistel festivalidel Seoulis, New Yorgis, Saksamaal, Austrias, Hollandis, Hispaanias, Norras ja Eestis. Ta on soleerinud Bielefeldi Filharmoonikute ja NWD Herfordi Filharmoonikute ühisorkestri, Rumeenia Rahvusorkestri, Viini Korea Filharmoonikute, Korea Filharmooniaorkestri ja Seouli Noorte filharmooniaorkestri ees. Soo-Young Lee on pälvinud I preemia Woohyuni puupuhkpillikonkursil Seoulis, eripreemia Moskva Konservatooriumi rahvusvahelisel puhkpilli- ja löökpillikonkursil ning I preemia Detmoldi Muusikakõrgkooli interpretatsioonikonkursil. Soo-Young Lee on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor  ning Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister (alates 2019. aastast, 20142016 abikontsertmeister).

 

Marten Meibaum alustas tšelloõpinguid 5-aastaselt Nõmme Muusikakoolis Lembi Metsa juhendamisel. 2017. aasta kevadel lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli Mart Laasi tšelloklassis, mille järel astus Manchesteris asuvasse Põhja-Inglise Kuninglikku Muusikakolledžisse (RNCM) professor Nicholas Jonesi tšelloklassi. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juures.

Marten Meibaum on olnud edukas mitmetel konkurssidel. Ta saavutas I koha vabariiklikul konkursil Parim noor instrumentalist“ (2012, 2014), finalistidiplomi ning eripreemia Eduard Tubina tšellokontserdi parima esituse eest Eesti Keelpillimängijate konkursil (2015), II vooru diplomi Karl Davõdovi rahvusvahelisel tšellistide konkursil Lätis Kuldigas (2018). Ta on soleerinud Haapsalu keelpillifestivali orkestri (2009), Tallinna Kammerorkestri (2013, 2014), ERSO (2015), TMKK sümfooniaorkestri (2017) ning RNCMi sümfooniaorkestri (2018) ees.

Klaverikvintetiga Kodumaine Viisik pälvis Meibaum konkursil In corpore 2015 laureaaditiitli, Eesti Kontserdi ja Tallinna Filharmoonia eripreemia, 2016. aastal Riias toimunud kammeransamblite konkursil Muzicējam kopā ar draugiem I koha ning eripreemia Nikolai Kapustini teose esituse eest. Meibaum on Kiili Vanamuusikaansambli pikaaegne liige ning ansambli NB kunstiline juht.

 

Maila Laidna alustas muusikaõpingutega Tartu 1. Muusikakoolis Tiiu Noore klaveriklassis ning jätkas Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis Tanel Joametsa juhendamisel. Maila on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klaveri ja kammermuusika erialal cum laude (õpetajad Tanel Joamets ja prof Matti Reimann). Aastatel 2013–2014 täiendas Laidna end Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis. Hetkel õpib ta EMTA doktorantuuris kammeransambli erialal (prof Matti Reimann).

Laidna on pälvinud EMTA kammermuusika konkursil III koha (2011) ning Vigo Muusikakõrgkooli pianistide konkursil I koha (2014). Ta on esinenud Santiago de Compostelas toimunud klaverifestivalil nii solisti kui ka kammermuusikuna ja rahvusvahelisel festivalil „Forum Musikae“. Lisaks on ta osalenud Järvi Akadeemia ja ERSO töös. 2013. aastast mängib Laidna klaveriduos koos pianisti Tiiu Sisaskiga. Aastal 2015 võitsid nad III preemia XXV Rooma rahvusvahelisel klaveriduode konkursil ning 2019. aastal I preemia Maria Judina klaveriduode konkursil Peterburis.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus