Festival „Beethoven“

07.12.2020 kell 18:00
Suur saal

Lembit Orgse (klaver), Ilana Lode (klaver), Age Juurikas (klaver), Henry-David Varema (tšello), Irina Zahharenkova (klaver), Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver), Lauri Väinmaa (klaver)
Kavas Beethoveni klaverisonaadid nr 1–4 ja tšellosonaadid nr 1 ja 2

PILET HINNAGA 10 € PILETILEVIST JA PILETIMAAILMAST

Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Pianistide Liidu koostöös toimuval festivalil Beethoven tulevad seitsme õhtu jooksul ettekandele kõik helilooja klaveri-, viiuli- ja tšellosonaadid. Festivali kava moodustab tervikliku teekonna, mis viib kuulaja Beethoveni varastest meistriteostest tema hilise, romantismile ja kaasajale suunda näidanud loominguni.
Lavale astuvad Eesti tippinterpreedid, rahvusvaheliselt tunnustatud klaveri-, viiuli- ja tšellovirtuoosid kõrvuti noorte talentidega.


7. detsembri kontserdi kava: 

Lembit Orgse – Klaverisonaat nr 1 f-moll op. 2
Ilana Lode – Klaverisonaat nr 2 A-duur op. 2
Age Juurikas – Klaverisonaat nr 3 C-duur op. 2
Henry-David Varema, Irina Zahharenkova – Tšellosonaat nr 1 F-duur op. 5
Leho Karin, Marrit Gerretz-Traksmann – Tšellosonaat nr 2 g-moll op. 5
Lauri Väinmaa – Klaverisonaat nr 4 Es-duur op. 7

Vaata kogu festivali programmi SIIT.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!