Gruusia filmimuusika kontsert

08.05.2024 kell 19:00
Kammersaal

Mzia Partenadze (vokaal)
Ida Hoefft (viiul)
Marten Meibaum (tšello)
Francesco Maggio (kitarr)
Mariam Mikeltadze (klaver)

Kavas Gia Kancheli, Gogi Tsabadze, Inola Gurgulia jt

TASUTA

Mzia Partenadze on pärit Gruusia linnast Batumist, kus tema armastus muusika vastu sai alguse õppides laulmist ja klaverit kohalikus muusikakoolis. Hiljem jätkas ta õpinguid Tbilisi Riiklikus Konservatooriumis, spetsialiseerudes džässmuusikale ja õppides kogenud mentoritelt. Aastal 2021 avanes Partenadzel võimalus õppida Saint Louisi Muusikakolledžis Roomas, Itaalias. Partenadze nimetab seda üheks murdepunktiks oma muusikuteel, kus ta sai süveneda uutesse džässivokaali esitamise aspektidesse ja laiendada oma muusikalist silmaringi.

Partenadze märkimisväärseteks sündmusteks muusikuna on olnud veel osalemine telesaates „Only Georgian” aastal 2018, esitledes traditsioonilisi gruusia laule oma häälega ning projekt „Body Sound Division” aastal 2021, kus ta koostöös itaalia ja gruusia kunstnikega ühendas muusikat ja liikumist uuenduslikel viisidel.

Esinemise kõrvalt tunneb Partenadze kirge ka muusika õpetamise vastu. Ta on vokaaltehnika õpetaja, aidates õpilastel leida oma hääl ja väljendada end läbi muusika. Partenadze õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning laulab ka EMTA kooris. 

 

Ida Hoefft (s. 1996) on Soome viiuldaja ja pedagoog. Hoefft omandas bakalaureusekraadi Tampere Rakenduskõrgkoolis, kus õppis Silja Raitio-Heikinheimo ja Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilchi juhendamisel. Ta võtab aktiivselt osa meistriklassidest, nii solistina kui ka koos oma keelpillikvartetiga ILME, mis asutati 2021. aastal kammermuusika entusiastide poolt. Tänaseks on koos esinetud mitmel pool Soomes ning esinetud ka kontserttuuril, kus esitati naissoost heliloojate loomingut. Hoefft on saanud meistrikursusi sellistelt muusikutelt nagu Patinka Kopeci, Cecilia Zilliacuse, Aitor Hevia, Cibrán Sierra ja Ofer Falki.

Lisaks tegutsemisele solisti- ja kammermuusikuna, meeldib Hoefftile ka muusikaõpetaja amet ning ta on õpetanud erinevates muusikaasutustes Soomes. Praegu jätkab ta magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, spetsialiseerudes kammermuusikale. Ta õpib viiulit Mari Tampere-Bezrodny ja kammermuusikat Marje Lohuaru juhendamisel. Tulevikus loodab Hoefft jätkata kammermuusika õpinguid koos ansambliga ILME ning töötada kammermuusiku ja viiuliõpetajana.

 

Marten „Tšellariton” Meibaum (s. 1998) on eesti multi-instrumentalist,  kirikumuusik ja improvisaator. Ajakirjanduses on kiidetud tema „laulvat, nii  sissepoole kui ka väljapoole emotsionaalset ja äärmiselt puhast mängu”1 ning  „äärmiselt sügavamõtteliselt ja läbimõeldult ning tehniliselt laitmatuid”2 ülesastumisi. 

Lõpetanud tšello erialal Tallinna Muusikakeskkooli (2016), õppis ta Manchesteris  Põhja-Inglise Kuninglikus Muusikakolledžis (prof Nicholas Jones), ning on hetkel  lõpetamas magistriõpinguid EMTAs. Eestis on tema peamisteks mentoriteks  laulu, tšello ja oreli alal vastavalt Taavi Tampuu, Henry-David Varema, Andres  Uibo ja Toomas Trass.  

Lisaks klassikalise muusika viljelemisele on ta üles astunud R. Pajusaare – R.  Valgre kavadega, mänginud festivalil Jazzkaar (aprillis 2022) ning esitanud EMTA puhkpilliorkestriga Fr. Gulda tšellokontserdi (märtsis 2022). Marten on ka  aktiivne muusikahariduse propageerija: ta on andnud sada koolikontserti Kiili  Vanamuusikaansambli koosseisus ning tõi käesoleval aastal koostöös Eesti  Kontserdiga välja haridusliku soolokava „Tšellariton tegutseb jälle”.  

Kammermuusika vallas on Marteni silmapaistvamad saavutused 2016. a  klaverikvintetiga Kodumaine Viisik võidetud esikoht konkursil Muzicējam kopā ar draugiem ning 2021. a. Võidetud teine koht ja eripreemia “ansamblimuusika  kõrguste poole püüdlemise eest” Talllinn Grand Sexteti koosseisus konkursil  «Времен связующая нить». 

 

1 Toompere, P. Maastik keset ööd, mil magada on võimatu. Ajakiri Sirp, 03. 03. 2022. Maastik  keset ööd, mil magada on võimatu — Sirp (vaadatud 08.10.22) 

2 Klooren, Ä – A. Kaunis varajane muusika tõrvatilkadega meepotis. Ajakiri Sirp, 25. 03. 2022.  Kaunis varajane muusika tõrvatilkadega meepotis — Sirp (vaadatud 08.10.22)

 

Francesco Maggio alustas klassikalist kitarrimängu 9-aastaselt Marco Coppone käe all, jätkates hiljem õpinguid Francesco Leo juhendamisel. Pärast keskkooli lõppu astus ta Tito Schipa nim konservatooriumisse, kus õppis Stefano Sergio Schiattone klassis ja omandas bakalaureusekraadi kõrgeima hindega. Sellele järgnes magistrikraad Antonio Buzzolla nim konservatooriumis (juhendaja Giulio Tampalini) ning 2023. aasta suvel omandas ta teise magistrikraadi Arrigo Boito nim konservatooriumis kammermuusika erialal. Maggio on osalenud paljude kitarristide meistriklassides, sh Manuel Barrueco, Pavel Steidli, David Russelli, Marco Tamayo, Aniello Desiderio, Lorenzo Micheli, Maurizio Colonna ja Andrea Dieci juures. Kitarrist on edukalt osa võtnud ka mitmetest konkurssidest, saavutades I kategooria preemiad Salento rahvusvahelisel kitarrikonkursil,  Umberto Giordano nim konkursil, konkursil „Friends of Music“ Bernaldas, XIV Amigdala rahvusvahelisel konkursil (kammermuusika kategoorias) ja konkursil „Città di Fiuggi“. 2023. aasta sügisest õpib Maggio Erasmus programmi kaudu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Mariam Mikeltadze on Gruusiast pärit pianist, kes õpib Tbilisi Vano Sarajishvili nim riikliku konservatooriumi magistrantuuris ning on hetkel vahetusüliõpilane EMTAs Mihkel Polli klaveriklassis. Mikeltadze on osalenud arvukatel rahvusvahelistel ja kodumaistel festivalidel, konkurssidel ja projektides, mis kõik on avaldanud suurt mõju tema professionaalsele ja muusikalisele arengule. Pälvitud auhindade seas on publikupreemia Borjomi rahvusvahelisel klaverikonkursil (2013), I koht rahvusvahelisel klaverikonkursil Marmarises Türgis (2014), grand prix rahvusvahelisel Baku klaverikonkursil ja festivalil „Future Stars“ (2018) jt. Lisaks on Mikeltadze täiendanud end Itaalias San Daniele del Friulis, kus osales erinevatest riikidest pärit professorite meistriklassides ning oli valitud esinema kontsertidel, mis toimusid eri Itaalia linnades. Mikeltadzet iseloomustab suur töökus, motivatsioon ning huvitav ja omapärane mängustiil. 2017. aastast töötab ta Tbilisi konservatooriumis tegutsevas ooperistuudios ning lisaks juhendab ka lapsi, kes soovivad klaverit õppida.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus