i nagu interpreet. Marcel Johannes Kits (tšello) ja Sten Heinoja (klaver)

26.01.2022 kell 19:00
Suur saal

Kavas Jolivet, Schnittke, Poulenc, Brahms

PILET HINNAGA 20/10 € FIENTAST

Väljapaistvad noored interpreedid Marcel Johannes Kits ja Sten Heinoja toovad publikuni kontserdikava saksa ning prantsuse heliloojate muusikast.

Kavas:
André Jolivet – „Nocturne” tšellole ja klaverile
Francis Poulenc – Sonaat tšellole ja klaverile FP 143

𝘝𝘢𝘩𝘦𝘢𝘦𝘨

Alfred Schnittke – Sonaat tšellole ja klaverile nr 1
Johannes Brahms – „Feldeinsamkeit” op. 86
Johannes Brahms – „Wie Melodien zieht es mir“ op. 105
Johannes Brahms – „Scherzo” F-A-E sonaadist c-moll

Tšellist Marcel Johannes Kits on saavutanud hulgaliselt auhinnalisi kohti nii kodu- kui ka välismaistel konkurssidel, sh I koht George Enescu nimelisel rahvusvahelisel konkursil Rumeenias (2018), I koht ja kaks eripreemiat Johannes Brahmsi nimelisel konkursil Austrias (2016), I koht Eesti keelpillimängijate konkursil Tallinnas (2015) ja I koht telekonkursil „Klassikatähed“ (2013). Ta on astunud üles mitmetes tuntud kontserdisaalides nagu Berliini Konzerthaus, Hamburgi Elbphilharmonie, Berliini Pierre Boulezi saal, Hamburgi Laeiszhalle, Berliini Filharmoonia, Müncheni Prinzregententheater, Bukaresti Ateneul, Moskva konservatoorium, Peterburi filharmoonia, Iisraeli ooper Tel Avivis ja Jeruusalemma teater ning esinenud solistina nii eesti kui ka välisorkestrite ees. Kammermuusikuna seob teda tihedam koostöö pianistide Sten Heinoja ja Naoko Sonodaga, ta kuulub klaveritrio Trio ’95 ja keelpillikvartett M4GNET koosseisu. Marcel Johannes Kits mängib Francesco Ruggieri 1674. aastal Cremonas valmistatud tšellol ja kasutab Prantsuse meistri Victor Fétique’i valmistatud poognat, mis mõlemad on tema kasutusse andnud Saksa fond Deutsche Stiftung Musikleben.

Pianist Sten Heinoja on edukalt esinenud mitmetel konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal. Ta on mh saavutanud I koha VIII Eesti pianistide konkursil (2014), III koha (2009) ja kahel korral I preemia koolidevahelisel konkursil (2012 ja 2011), finalistidiplomi noorte pianistide konkursil Jūrmalas (2010) ning diplomi ja žürii eripreemia konkursil „Klaviermusik“ Leedus (2007). 2016. aasta kevadel võitis Sten Heinoja telekonkursi „Klassikatähed“. Solistina on Sten Heinoja soleerinud Eesti orkestrite ning mh ka Tel Avivi ooperiorkestri ees. Viimastel aastatel on Sten Heinoja olnud seotud Florida Lakes Symphony Orchestraga Ameerika Ühendriikides, kellega koos ta käib igal aastal tuuridel.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Kohapeal testimist ei toimu. Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument.

Sündmuse korraldajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus ja Eesti Interpreetide Kontserdid