IMMEDIA. Ruumilised audiovisuaalteosed Balti- ja Põhjamaade heliloojatelt

30.09.2023 kell 19:00
Black box

Kuraator Hans-Gunter Lock

TASUTA

Viimastel aastatel on Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias Vilniuses korraldatud IMMEDIA töötubasid, kus Põhja- ja Baltimaade üliõpilased ning õppejõud loovad 10-päevase perioodi jooksul rahvusvahelistes gruppides immersiivseid heli- ja audiovisuaalseid teoseid, mida esitatakse spetsiaalsel kontserdil. Loengute pidamise ja üliõpilaste juhendamise kõrval on õppejõud alati oma loomingut esitlenud lisaks ka mõnel teisel kontserdil.

Tavaliselt osaleb selles loomingulises laboris ligikaudu kolmkümmend üliõpilast ja seitse õpetajat. Elektroonilise ja elektroakustilise kompositsiooni, heli- ja videotehnoloogia kunstnikud ning eksperdid jagavad üliõpilastega oma kogemusi ning aitavad neil loomingulisi ideid realiseerida. Üliõpilased õpivad looma muusikat kolmemõõtmelisele helisüsteemile, kombineerides seda videoga ja arendades seeläbi immersiivse meedia (360-kraadine heli ja video) kaasaegseid võimalusi. Üliõpilaste erialad hõlmavad kompositsiooni, helikunsti, helikujundust, helitehnikat ning visuaal- ja meediakunsti.

IMMEDIA fookuses on heli ambisooniline formaat, 360-kraadine videoformaat ning vastava heli ja video kombineerimine immersiivse meedia kontekstis. Immersiooni kontseptsiooni ei kasutata ainult seoses eksperimentaalkunstiga, vaid see kuulub ka sellistesse kultuuritööstuse arenevatesse valdkondadesse nagu virtuaalreaalsus, 3D heli- ja videoprojektsioon jne.

Meie IMMEDIA kontsert on pühendatud neile iga kord väga inspireerivatele töötubadele ning esitleb valikut rahvusvaheliste üliõpilaste rühmaloomingust ja õppejõudude teostest.

 

 

Kontserdi toetajad Eesti Kultuurkapital ja Nordplus.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus