Improõhtu. Eemeli Solehmainen ja Karolin Sigus

01.03.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari "Improõhtu"
Eemeli Solehmainen (klaver)
Karolin Sigus (klaver)

Kavas improvisatsioonid kolmel klaveril

TASUTA

Eemeli Solehmainen ja Karolin Sigus on koos improviseeinud juba mitu aastat. Nende koosmängus on kuulda traditsioonilisust kui ka uudsust. Improviseerides kasutavad nad ära klaveri kõla ja selle laiendatud tehnikaid ning vastanduvad seeläbi üksteisele, luues põnevaid ja üllatavaid helimaastikke.

Eemeli Solehmainen lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise klaveri eriala magistriõppe 2022. aastal ning praegu omandab ta magistrit kaasaegse improvisatsiooni erialal. Õpingute ajal on Solehmainen üles astunud Kuopio Filharmoonias, 2016. ja 2017. aasta Eesti Muusika Päevadel ning pianistina Eesti Riikliku Sümfooniarkestriga. Ta on end täiendanud improvisatsiooni-alastel meistrikursustel Chistoph Baumanni, Dror Feileri, Alfred Zimmerlini, Agustí Fernándezi, Sergio Castrillóni ja mitmete teiste käe all. Solehmainen tegutseb aktiivselt pianisti, kammermuusikuna, saatjana ja improvisaatorina, esinedes nii Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Leedus, Saksamaal ja Belgias. Ta on pälvinud auhinnalisi kohti Kuopio pianistide konkursil ning Antwerpeni rahvusvahelisel improvisatsioonikonkursil. 24.–25.02.2024 Antwerpenis toimunud René Aronsi nimelisel improvisatsioonikonkursil pälvis Eemeli Wild Card auhinna. 

Karolin Sigus on hetkel omandamas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise klaveri erialal magistrikraadi (juhendajad Kai Ratassepp ja Mihkel Poll). Aastatel 2022–2023 õppis Sigus Šoti Kuninglikus Konservatooriumis. Lisaks klaverimängule on ta üle kolme aasta õppinud improviseerimist professor Anto Petti juhendamisel ning osalenud improvisatsiooni-alastel meistrikursustel Chistoph Baumanni, Alistair MacDonaldi, Arnas Mikalkenasi, Sergio Castrillóni jpt improvisatsiooni-alastel meistrikutsustel. 24.–25.02.2024 Antwerpenis toimunud René Aronsi nimelisel improvisatsioonikonkursil võitis Karolin parima vabaimprovisatsiooni kategooria ning lisaks pälvis René Aronsi nimelise auhinna (üldvõidu).

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus