Improõhtu. Javeriana Ülikooli (Kolumbia) ja EMTA Erasmus+ ühisprojekt

04.10.2023 kell 19:00
Kammersaal

Santiago Botero (kontrabass), Juanita Delgado (hääl), Enrique Mendoza (elektrikitarr), EMTA tudengid ja õppejõud

Kavas vabad improvisatsioonid erinevates kammerkoosseisudes

TASUTA

Santiago Botero on Kolumbiast pärit kontrabassimängija, helilooja, improvisaator ja pedagoog. Ta on Bogotá eksperimentaalmuusika skeene aktiivne liige, kelle muusikalised huvid ulatuvad traditsioonilisest cumbia ja vallenato tantsumuusikast ning jazzist müramuusika ja punkrocki helideni. See lai ampluaa on viinud teda ülesastumisteni erinevates kohtades üle maailma ning koostööni paljude teiste artistidega, sh Tony Malaby, Peter Brötzmann, Kym Myhr, Ricardo Arias, Bram Stadhouders, Carmelo Torres, María Valencia, Ava Rocha, Negro Leo, Alba Fernanda Triana, Ricardo Gallo, Juanita Delgado, Katie Duck, Kike Mendoza, Ingebrigt Haker Flaten, Wade Matthews ja Gustavo Nandayapa. Santiago Botero õpetab kontrabassi ja improvisatsiooni Javeriana ülikoolis Bogotás.

Juanita Delgado on transdistsiplinaarne artist ja laulja, kes uurib erinevaid vokaalseid ja stiililisi universumeid. Tema tegevusalasse kuuluvad mitmekülgsed muusikalised projektid, sekkumised avalikku ruumi, heli-performance’id ja teatrilavastused. Ta on teinud koostööd koreograafide, lavastajate, esitajate, videokunstnike ning heliloojatega, teiste seas Xavier Le Roy, Omar Porras, María José Arjona, Haydée Schwartz ja Pedro Sarmiento. Delgado on olnud muusikateatri programmi juht Sergio Arboleda ülikoolis ning õpetab käesoleval ajal Javeriana ülikoolis ja Kolumbia rahvuslikus ülikoolis. Viimases juhib ta ka hääle ja keha uurimiskeskust. Artist teeb regulaarset koostööd Santiago Boteroga ning duol on käsil mitmesugused projektid. Aprillis 2023 valiti Delgado ProHelvetia stipendiaadiks, mis võimaldab tal tegutseda Šveitsis ning tutvustada oma sealset tööd.

Enrique Javier Mendoza Salamanca on kitarrist, helilooja ja pedagoog. Ta on lõpetanud Manuel de Falla nimelise konservatooriumi Buenos Aireses ning omandanud 2017. aastal magistrikraadi kompositsiooni erialal Javeriana ülikoolis Bogotás. Aastatel 2011–2022 oli ta samas ülikoolis jazz- ja popmuusika suuna koordinaator, käesoleval ajal jätkab kitarri ja jazzteooria professorina ning ansamblite juhendajana. Enrique Javier Mendoza Salamanca kuulub mitmesse muusikakollektiivi (Suricato, Mula, El Ombligo ja Los Toscos), kellega koos on salvestatud muusikat ja esinetud nii kodu- kui ka välismaal. 2022. aasta aprillis avaldas kitarrist koos trummarist muusikateadlase Jorge Sepúlvedaga raamatu „Jazz Colombia Real Book“, mida võib pidada esimeseks kolumbia jazzmängijate repertuaari kogumikuks.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Javeriana Ülikooliga