IX Eesti Pianistide Konkurss. II voor

26.11.2019 kell 10:00
Suur saal

II voorus saavad pianistid näidata oma muusikalist natuuri, esitades enda koostatud soolokava, mis sisaldab muusikat vähemalt kahes stiilis. Samuti kõlab võistluse kohustuslik teos, helilooja Pärt Uusbergi uudisteos „Hingelinnutee I“, mis on spetsiaalselt konkursiks loodud. 
IX Eesti Pianistide Konkurss toimub kolmes voorus 21.– 29. novembrini
kell 10.00-14.30 ja 16.00-19.30

TASUTA

IX Eesti Pianistide Konkursil osaleb 30 noort pianisti, kellest 14 liigub avavoorust edasi järgmisse ringi. II voorus saavad pianistid näidata oma muusikalist natuuri, esitades enda koostatud soolokava, mis sisaldab muusikat vähemalt kahes stiilis. Samuti kõlab võistluse kohustuslik teos, helilooja Pärt Uusbergi uudisteos „Hingelinnutee I“, mis on spetsiaalselt konkursiks loodud.

Eesti pianistide konkurss on kodumaiste talendikate klaverimängijate kasvulava, mille juured ulatuvad aastasse 1969. Viimasest konkursist möödub tänavu viis aastat ning selle aja jooksul on peale kasvanud uus pianistide põlvkond, kellele pakub sündmus võimaluse end proovile panna. Konkurss rikastab muusikaelu andekate muusikutega ja avab neile tee kontserdilavadele, andes ühtlasi ülevaate pianistide tasemest ja hetkeolukorrast Eestis. Konkursi eesmärk on turgutada Eesti klaverimängukultuuri ja innustada järgmise põlvkonna pianiste.

IX Eesti Pianistide Konkurss toimub kolmes voorus 21.– 29. novembrini EMTA suures saalis.

Lisainfo: www.ema.edu.ee/pianocompetition