Jazz akadeemias. Kairiin Kukk

07.04.2024 kell 19:00
Black box

Kairiin Kukk (klaver)
Kaastegevad Kristin Kalnapenk (laul), Pieraldo Cassanelli (kitarr), Felix Verlin (bass), Patrick Alexander Staak (trummid)

TASUTA

Sel kevadisel õhtul pääseb Kairiin Kuke looming esimest korda sahtlist välja kuulajate ette. Loomingu valmimine on olnud pikk protsess, kuna Kairiinile on tähtis, et igal kõlaval helil, noodil ja akordil oleks mõte. Oma loomingus meeldib talle kokku sulandada erinevaid muusikalisi žanre ning uudistada, mis juhtub siis, kui kõrvale põigata tavapärastest reeglitest. Kavas on kuulda elemente klassikalisest muusikast funkini, jazzist progressiivse rokini. Siiski on tähtsal kohal ka muusikaline vabadus ja spontaansus, mistõttu ühendavad väljakirjutatud materjali improviseeritud lõigud bändi liikmete vahel. Lood on inspireeritud elu positiivsetest ja negatiivsetest hetkedest – puhas rõõm, armastus, läbipõlemine, lootusetus, õnn, igatsus, rahulolu.

Alates Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika eriala loomisest 2004. aastal läks akadeemia kammersaalis käima populaarne kontserdisari „Jazz akadeemias“, mille esinejateks olid jazzmuusika eriala tudengid ning külalisõppejõud maailma eri paigust. Vahepeal liikusid jazziüritused tänu uute kontserdipaikade avamisele akadeemia majast välja, kuid nüüd on EMTA black box’i näol olemas kaasaegne saal, kus vahepeal soiku jäänud sari taaselustada. „Jazz akadeemias“ kutsub kuulama!

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus