Jazz akadeemias. Lembit Saarsalu 75

24.09.2023 kell 19:00
Black box

EMTA jazzitudengid
Erikülaline Lembit Saarsalu (saksofon)

PILET 5 € FIENTAST

Sel suvel tähistas 75 aasta juubelit eesti jazzmuusika suurkuju, saksofonist, ansamblijuht ja helilooja Lembit Saarsalu. Teda on nimetatud saksofonikuningaks ja Eesti jazzi visiitkaardiks. Lembit Saarsalu hakkas jazziga tegelema varajases nooruses. 1965. aastal debüteeris ta vaid 16-aastaselt Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil. Aastakümneid on ta juhatanud paljude kohalike ja rahvusvaheliste ansamblite muusikategevust. Ta on pühendunud jazzmuusika tutvustamisele koolides, olles esinenud koos Olav Ehala ja teiste tuntud eesti muusikutega rohkem kui 40 000 õpilasele.

Lembit Saarsalu ei piira end jazzi kitsama raamiga – tema väljenduslaad ulatub bluusist ja svingist jazzi vabade vormideni, tema improvisatsioonianne avaldub sügavalt isikupärases meloodialiinis. Jazzilegendile pühendatud sünnipäevakontserdil EMTA black box’is esitavad seda mitmekesist repertuaari EMTA jazzmuusika eriala tudengid.

 

Jazzmuusika eriala loomisest 2004. aastal läks akadeemias käima populaarne kontserdisari „Jazz akadeemias“, mille esinejateks on jazzmuusika eriala tudengid ning külalisõppejõud maailma eri paigust. „Jazz akadeemias“ kutsub kuulama!
(Jaak Sooäär)

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus