Raul Sööt „Sümbioos #2“

11.12.2022 kell 17:00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Suur saal

EMTA sümfoniettorkester, jazzansambel ja solistid
Linda Kanter (vokaal), Henno Kelp (bass), Ingrid Rabi (vokaal), Denisa Dārzniece (vokaal), Kairiin Kukk (klaver), Kleer Suursild (flööt), Eva Aarnis (viiul), Pēteris Ancveriņš (saksofon), Nikita Korzun (saksofon), Kristers Lauriņš (saksofon), Karl-Martin Kirm (trummid), Aapo Watanen (trummid), Felix Verlin (bass)
Kavas Sööt, Kanter, Darzniece, Rabi

Pilet 20/10 € Piletilevist

Pühapäeval, 11. detsembril kell 17 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis Jõulujazzi raames eriline sündmus pealkirjaga „Sümbioos #2“, kus kohtuvad EMTA sümfoniettorkester, jazzansambel ja solistid. Kontserdi kunstiline juht ja dirigent on akadeemia vanemlektor, saksofonist, helilooja Raul Sööt. Esitusele tulevad Söödi spetsiaalselt sellele koosseisule ja solistidele komponeeritud ja arranžeeritud teosed. Kontserdi peamine idee on interpretatsiooni ja jazzmuusika erialade kohtumine – sümbioos, mille keskmes on keelpillid ja rütmisektsioon, neile lisandub terve rida soliste ja aeg-ajalt ka orkestri puhkpillirühm. Eelmisel aastal toimunud esimene „Sümbioos“ osutus väga edukaks.

Kontserdi solistid on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika eriala vilistlased laulja Linda Kanter ja basskitarrist Henno Kelp ning üliõpilased: lauljad Ingrid Rabi ja Denisa Dārzniece, pianist Kairiin Kukk, flötist Kleer Suursild, viiuldaja Eva Aarnis, saksofonistid Pēteris Ancveriņš, Nikita Korzun ja Kristers Lauriņš, trummarid Karl-Martin Kirm ja Aapo Watanen ja bassist Felix Verlin, kes kõik on ennast Eesti jazzilavadel juba suuremal või vähemal määral näidanud.

Kontsert toimub koostöös Jõulujazziga.