Jubilate. Heino Eller 135

05.03.2022 kell 19:00
Suur saal

Sten Lassmann (klaver), Valle-Rasmus Roots (tšello), Robert Traksmann (viiul), Triin Ruubel-Lilleberg (viiul), Sten Heinoja (klaver)
Kavas Eller, Bleive

PILET HINNAGA 20/10 € FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

Eesti rahvusliku klassikalise instrumentaalmuusika rajaja, meisterliku helilooja ning legendaarse pedagoogi Heino Elleri 135. sünniaastapäeva tähistatakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Heino Elleri Sihtasutuse koostöös piduliku kammerkontserdiga. Kontserdil esitletakse Sten Lassmanni 7. ja 8. CD-plaati Heino Elleri klaveriloomingust ning tuuakse avalikkuse ette sihtasutuse tegevuskava helilooja loomingu edasiseks uurimiseks, noodigraafika teostamiseks, salvestamiseks ning propageerimiseks. Robert Traksmanni esituses kõlab teadaolevalt esmakordselt Elleri Tartu koolkonna esindaja Johannes Bleive fantastiline, kuid seni täiesti tundmatu viiulisonaat aastast 1948. Elleri teoseid tšellole ja klaverile esitavad Valle-Rasmus Roots ja Sten Lassmann ning viiuliteoseid Triin Ruubel-Lilleberg ja Sten Heinoja.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alaealistel tõendi esitamise kohustust ei ole. Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning täiskasvanud külalistel koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument.

 

Sündmuse korraldajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus ning Heino Elleri Sihtasutus