Kitarriõhtu

08.12.2022 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3, Tallinn)

Esinevad EMTA kitarriklassi üliõpilased: Yifei Wu, XiangTing Liu, Hans Joosep Alt

Sissepääs muuseumi piletiga (8/5 €)

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

XiangTing Liu alustas Hiinas kitarriõpinguid 12-aastasena. Esmalt õppis ta kitarri erinevate õpikute järgi omal käel, hiljem olide tema õpetajateks Hiinas tuntud kitarripedagoogid Lin Huanqi ja Zhu Liying. XiangTing Liu on osalenud Ungari kitarristi Dávid Pavloviti meistriklassides. 2021. aastal võitis ta esimese preemia Shanghai Donggong Cup kitarrikonkursil. Sellest aastast õpib XiangTing Liu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heiki Mätliku kitarriklassis.

Yifei Wu õpib klassikalist kitarri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Heiki Mätliku juures. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Yifei Wu esitanud muusikat kammeransamblis lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast. 

Hans Joosep Alt alustas kitarriõpinguid seitsmeaastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajateks olid Julia Kahro-Reinman ja Vahur Kubja ning lõpuklassides Sulo Kiivit. Sellest aastast õpib Hans Joosep Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Lauri Jõelehe kitarriklassis. Eriti meeldib talle renessanss- ja barokkmuusika. 

Koostöös Adamson-Ericu muuseumiga