Kitarriõhtu

30.03.2023 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Esinevad Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassi üliõpilased Zhengnan Xu, Erik Leedjärv ja Tian Yue Zhao

Sissepääs muuseumi piletiga 8/5 €

Zhengnan Xu on Hiinas kitarri õppinud üheksa aastat. Klassikalise kitarri huvi tekkis tal kui kuulis Uruguai helilooja Augustin Barriose kitarrimuusikat. EMTAs alustas ta kitarriõpinguid Heiki Mätliku kitarriklassis 2021. aastal. Tema meelisheliloojad on Johann Sebastian Bach, Augustin Barrios ja Manuel
de Falla. Zhengnan mängib ka elektrikitarri ja folkkitarri.

Erik Leedjärv alustas kitarriõpinguid Nõo Muusikakoolis Vaido Petseri käe all. 2019. aastal hakkas ta õppima Tartus Elleri koolis Peep Petersoni juures. Sellest aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Heiki Mätliku kitarriklassis. Tema lemmikhliloojaks on J. S. Bach kuid samas meeldib talle esitada ka kaasaja heliloojate teoseid milles saab eksperimenteerida kõlavärvide ja dünaamikaga.

Tianyue Zhao on klassikalist kitarri õppinud Hiinas viis aastat. Tema õpetaja oli Hailun Guilan, kes õppis kitarri EMTAs (2009-2011). Nüüd õpib ta EMTAs teisel kursusel Heiki Mätliku kitarriklassis. Zho repertuaaris nii 19. sajandi klassikalisi kitarriteoseid kui 20. sajandi uuemat kitarrimuusikat.

 

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.