Kitarriõhtu

13.04.2023 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Esinevad Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassi üliõpilased Yifei Wu, Xiang Ting Liu ja Cassandra Herne

Sissepääs muuseumi piletiga 8/5 €

Yifei Wu õpib klassikalist kitarri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Heiki Mätliku juures. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Wu esitanud muusikat kammeransamblis lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub  iseäranis 20. sajandi muusikast.

XiangTing Liu alustas Hiinas kitarriõpinguid 12-aastasena. Algul õppis ta kitarri erinevate õpikute järgi omal käel. Hiljem olid tema õpetajad Hiinas tuntud kitarriõpetajad Lin Huanqi ja Zhu Liying. Ta on osalenud ka Ungari kitarristi Dávid Pavloviti meistriklassides. Aastal 2021 võitis XiangTing Liu esimese preemia Shanghai Donggong Cup kitarrikonkursil. Sellest aastast õpib ta EMTAs Heiki Mätliku kitarriklassis.

Cassandra Herne on kitarrimängu õppinud eelnevalt G. Otsa nim. Muusikakoolis ja ta õpib nüüd kolmandat aastat EMTAs kitarriõpetaja erialal. Cassandra on kitarriõpetaja Kose Huvikooli muusikaosakonnas. 2018. aastal ilmus Cassandra Hernel luulekogu “Karjutud vaikusse” kirjastuse “Hea Tegu” väljaandena.

 

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.