JÄÄB ÄRA! Kitarriõhtu

18.03.2021 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriüliõpilased Iva Bobanović, Zhengnan Xu, Cassandra Herne
Kavas Brouwer, Sor, Villa-Lobos, Matiegka

Iva Bobanović (1998) on Horvaatia kitarrist, kes alustas muusikaõpinguid üheksa-aastaselt. Klassikalise kitarrimuusika kõrval viljeleb Bobanović mitmeid erinevaid stiile ja tegeleb ka improvisatsiooniga. Ta on omandanud bakalaureusekraadi Giuseppe Tartini nimelises Trieste Konservatooriumis Itaalias ning on õppeaastal 2020/2021 Erasmuse vahetusprogrammi raames õppimas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heiki Mätliku kitarriklassis.

Zhengnan Xu (1999) on kitarri õppinud Hiinas üheksa aastat. Huvi klassikalise kitarri vastu tekkis tal Uruguay helilooja Agustín Barriose kitarrimuusikat kuuldes. 2020. aastal alustas Xu kitarriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks klassikalisele kitarrile mängib ta ka elektri- ja folkkitarri.

Cassandra Herne (1998) on kitarrimängu õppinud eelnevalt Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja alates 2020. aastast jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kitarriõpetaja erialal. Samuti õpetab Herne juba viiendat aastat kitarri Kose Huvikooli muusikaosakonnas. 2018. aastal andis kirjastus Hea Tegu välja Cassandra Herne esimese luulekogu Karjutud vaikusse.

Ligi 20-aastase ajalooga kitarriõhtud toimuvad Adamson-Ericu muuseumis. Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

NB! Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia peab sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid. Palume jälgida infot emtasaalid.ee!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Adamson-Ericu muuseumiga.