Kitarriõhtu

19.05.2022 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

EMTA kitarriüliõpilased Yifei Wu ja Svjatoslav Bortsov

SISSEPÄÄS MUUSEUMIPILETIGA

Yifei Wu õpib klassikalist kitarri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Heiki Mätliku juures. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Wu esitanud muusikat kammeransamblis lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast.

Svjatoslav Bortsov  alustas muusikaõpinguid Narva muusikakoolis viiulil ja lõpetas kitarri erialal. Seejärel õppis ta klassikalist kitarri EMTAs Heiki Mätliku kitarriklassis  ja nüüd on ta EMTAs magistriõppes Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Kõrvuti kitarriõpingutega õpetab ta kitarri Jõelähtme Muusika- ja Kunstikoolis.  Svjatoslav mängib juba aastaid ka flamencostiilis kitarrimuusikat ja ta on esinenud  koos flamenkokitarristide Jorge Arena ja Grigory Rubanoviga. Samuti eineb Svjatoslav koos mustlastantsu ansambliga Alsol. 

Ligi 20-aastase ajalooga kitarriõhtud toimuvad Adamson-Ericu muuseumis. Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Adamson-Ericu muuseumiga.