müriaadFEST. Kitarriõhtu

17.11.2022 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3, Tallinn)

Esinevad EMTA kitarriklassi üliõpilased: Zhengnan Xu, Erik Leedjärv, Meriliis Saar

Sissepääs muuseumi piletiga (8/5 €)

Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku  ja Lauri Jõelehe kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Zhengnan Xu on õppinud Hiinas kitarri üheksa aastat, huvi klassikalise kitarri vastu tekkis tal Uruguay helilooja Agustín Barriose kitarrimuusikat kuuldes. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias alustas Zhengnan kitarriõpinguid 2021. aastal. Tema meelisheliloojad on Johann Sebastian Bach, Agustín Barrios ja Manuel de Falla. Zhengnan Xu mängib ka elektrikitarri ja folkkitarri.

Erik Leedjärv alustas kitarriõpinguid Nõo Muusikakoolis Vaido Petseri käe all ning jätkas 2019. aastal haridusteed Tartus Heino Elleri Muusikakoolis Peep Petersoni juures. Sellest aastast õpib Leedjärv Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Heiki Mätliku kitarriklassis.

Meriliis Saar on lõpetanud klassikalise kitarri eriala Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning jätkab käesoleval aastal õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Lauri Jõelehe kitarriklassis. Lisaks klassikalisele kitarrile huvitub Meriliis ka pärimusmuusikast. Iseäranis köidab teda ansamblimäng – ta tegutseb erinevates koosseisudes ning paneb end proovile eri stiilides.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia müriaadFEST toimub 13.–23. novembrini 2022.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestival — müriaadFEST — toob hilissügisel vaatajate-kuulajateni kirju läbilõike muusika- ja teatriakadeemias toimuvast, siin loodavatest muusikastiilide ja etenduskunstide paljususest, millest kokku kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad. Avame festivalinädalaks uksed Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli põnevasse loomingulisse maailma. Esitleme mitmekülgselt andekaid interpreete – meie üliõpilasi ja professoreid-õppejõude –, kes musitseerivad ja esinevad koos, et tutvustada erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast tudengite uudisloominguni välja.