Kitarriõhtu. Erik Leedjärv, Meriliis Saar, Hans Joosep Alt

21.03.2024 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Sissepääs muuseumipiletiga 9/6€

Kitarriõhtul esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased. Muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Erik Leedjärv alustas kitarriõpinguid Nõo Muusikakoolis Vaido Petseri käe all. 2019. aastal alustas ta õpinguid Tartus Heino Elleri muusikakoolis Peep Petersoni juures. Sellest õppeaastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Heiki Mätliku kitarriklassis. Tema lemmikheliloojaks on J. S. Bach, kuid samas meeldib talle esitada ka kaasaja heliloojate teoseid, milles saab eksperimenteerida nii kõlavärvide kui ka dünaamikaga.

Meriliis Saar on lõpetanud klassikalise kitarri eriala Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Käesolevast aastast jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Lisaks klassikalisele kitarrile huvitub ta ka pärimusmuusikast. Teda köidab koosmäng ning ta tegutseb erinevates ansamblikoosseisudes ja paneb end proovile eri stiilides.

Hans Joosep Alt alustas kitarriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis 7-aastaselt. Tema õpetajateks on olnud Julia Kahro-Reinman ja Vahur Kubja, lõpuklassides oli tema juhendajaks Sulo Kiivit. Sellest aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Eriti meeldib talle renessanss- ja barokkmuusika.

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Adamson-Ericu muuseumiga