Kitarriõhtu. Francesco Maggio, Cyrano Liu, TianYue Zhao

18.04.2024 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Kaastegev Clara Gaio (sopran)

Sissepääs muuseumipiletiga 9/6€

Kitarriõhtul esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased. Muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Francesco Maggio alustas kitarri õpinguid juba 9-aastaselt. Ta on võitnud preemiaid Salento, Foggia ja Amigdala kitarrikonkurssidel. Alates 2022. aastast on Francesco Maggio olnud kitarriõpetaja Nino Serafini konservatooriumis. Hetkel õpib Maggio on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ERASMUse vahetusüliõpilasena Heiki Mätliku kitarriklassis.

Cyrano Liu alustas oma kitarriõpinguid 12-aastasena. Tema õpetajad on olnud tuntud Hiina kitarriõpetajad Lin Huanqi ja Zhu Liying. Liu on osalenud ka Ungari kitarristi Dávid Pavloviti meistriklassides ja 2021. aastal pälbis ta esimese preemia Shanghai Donggong Cup kitarrikonkursil. Sellest õppeaastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heiki Mätliku kitarriklassis.

TianYue Zhao on klassikalist kitarri õppinud Hiinas viis aastat. Tema sealne õpetaja Hailun Guilan on samuti õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriklassis aastatel 2009–2011. TianYue Zhao on hetkel EMTAs teisel kursusel Heiki Mätliku kitarriklassis. Zhao repertuaaris on nii 19. sajandi klassikalisi kitarriteoseid kui 20. sajandi uuemat kitarrimuusikat.

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Adamson-Ericu muuseumiga