Kitarriõhtu. Karl Petti, Cyrano Liu, Hans Joosep Alt

07.12.2023 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Sissepääs muuseumi piletiga 8/5 €

Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriüliõpilased:

Karl Petti on õppinud klassikalist kitarri Tartu II muusikakoolis Vaido Petseri juures ning Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis Jelena Ossipova käe all. Ta omandas 2017. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias erialal “Helilooming ja elektronmuusika” bakalaureusekraadi cum laude. Karl on pedagoog, interpreet, helilooja ning helirežissöör. Sellest aastast õpib ta kitarri EMTAs magistriõppes.

Cyrano Liu alustas Hiinas kitarriõpinguid 12-aastasena. Algul õppis ta kitarri erinevate õpikute järgi omal käel. Hiljem olid tema õpetajad Hiinas tuntud kitarriõpetajad Lin Huanqi ja Zhu Liying. Ta on osalenud ka Ungari kitarristi Dávid Pavlovitši meistriklassis. Aastal 2021 võitis Cyrano Liu esimese preemia Shanghai Donggong Cup kitarrikonkursil. Nüüd õpib ta EMTAs Heiki Mätliku kitarriklassis.

Hans Joosep Alt alustas kitarriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis 7-aastaselt. Tema õpetajateks on olnud Julia Kahro-Reinman, Vahur Kubja ja Sulo Kiivit. Nüüd õpib ta teist aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika suunal Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Eriti meeldib talle renessanss- ja barokkmuusika.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Adamson-Ericu muuseumiga