Kitarriõhtu. Iva Bobanović ja Märten Männiste

19.11.2020 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Kavas Dowland, Bach, Reger, Sor, Mägi, Eespere jt

SISSEPÄÄS MUUSEUMIPILETIGA

Iva Bobanović (1998) on Horvaatia kitarrist, kes alustas muusikaõpinguid üheksa-aastaselt. Klassikalise kitarrimuusika kõrval viljeleb Iva mitmeid erinevaid stiile ja tegeleb ka improvisatsiooniga. Sel aastal lõpetas ta oma bakalaureuseõpingud Giuseppe Tartini nim Trieste Konservatooriumis Itaalias. Õppeaastal 2020–2021 on ta Erasmuse vahetusprogrammi raames õppimas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heiki Mätliku kitarriklassis.

 

Märten Männiste (2001) lõpetas 2020. aastal kuldmedaliga Tallinna Muusikakeskkooli klassikalise kitarri erialal. Ta jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Märten on pälvinud esimese preemia rahvusvahelisel Jurmala kitarrikonkursil ja võitnud kahel aastal üleriigilise kitarrikonkursi „Parim noor instrumentalist“. 

 

Ligi 20-aastase ajalooga kitarriõhtud toimuvad Adamson-Ericu muuseumis. Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus