JÄÄB ÄRA! Kitarriõhtu. Yifei Wu ja Svjatoslav Bortsov

17.12.2020 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

NB! Kontsert jääb ära koroonaviiruse leviku tõkestamiseks seatud piirangute tõttu! Vabandame!
Kavas Dowland, Bach, Reger, Sor, Mägi, Eespere jt

SISSEPÄÄS MUUSEUMIPILETIGA

Yifei Wu (1994) õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist kitarri Heiki Mätliku juures kolmandat aastat. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Yifei esitanud kammermuusikat koos lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast.  

Svjatoslav Bortsov (1992) õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist kitarri Kirill Ogorodnikovi käe all. Õpingutega paralleelselt õpetab ta kitarri Jõelähtme Muusika- ja Kunstikoolis. Svjatoslav huvitub hispaania flamenkost ja kitarrimuusikast ning esineb koos mustlastantsu ansambliga.  

 

Ligi 20-aastase ajalooga kitarriõhtud toimuvad Adamson-Ericu muuseumis. Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus