müriaadFEST. Kõlariorkester

19.11.2022 kell 17:00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia multimeediakeskus

EMTA kõlariorkestriga esitavad elektroakustilist muusikat heliloomingu ja muusikatehnoloogia osakonna õpilased: Artjom Jurov, Rebeca Vilpuu, Hele-Mai Vettik, Andreas Kalvet, Uku Õunapuu, Ines Kogres, Aleksei Epifanov ja Valerio Galadini,
Sel aastal on orkestrisse kaasatud ka helikunstnik Aivar Tõnso omanäolised kõlarid

TASUTA

Akusmoonium ehk kõlariorkester on elektroakustilise muusika jaoks loodud sptsiifiline esitusvorm, mida on praktiseeritud alates 1970. aastatest. Kasutusel on hulk erineva suuruse ja kujuga kõlareid ning helilooja/esitaja ülesanne on kontrollida reaalajas muusika ruumilist jaotust kõlarite vahel ning ja reguleerida helitugevust.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia müriaadFEST toimub 13.–23. novembrini 2022.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestival — müriaadFEST — toob hilissügisel vaatajate-kuulajateni kirju läbilõike muusika- ja teatriakadeemias toimuvast, siin loodavatest muusikastiilide ja etenduskunstide paljususest, millest kokku kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad. Avame festivalinädalaks uksed Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli põnevasse loomingulisse maailma. Esitleme mitmekülgselt andekaid interpreete – meie üliõpilasi ja professoreid-õppejõude –, kes musitseerivad ja esinevad koos, et tutvustada erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast tudengite uudisloominguni välja.